jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۲۸۹۰   ۲۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۰
مواضع سران حزب‌ا... بار دیگر نشان داد جنگ داخلی خط قرمز مقاومت در لبنان است. دشمنان مقاومت، حدود یک سال و نیم مانع تشکیل دولت شدند و با محاصره به‌ویژه در موضوع بنزین و سوخت قصد داشتند بیروت را در مقابل خود به زانو درآورده و به خیال خام خود، گفتمان مقاومت را نابود کنند. با این حال حزب‌ا... و گروه‌های مقاومت بار دیگر نشان دادند رصد بنیادین، صحیح و مستمری از نقشه رقبای خود دارند. هم اکنون جریان مقاومت در بیروت، از یک سو توانسته است در جنگ اقتصادی و جنگ سیاسی دشمنان را شکست دهد. سوخت‌رسانی به لبنان با عاملیت ایران و همکاری سوریه، شوک سختی را به آمریکا و عربستان سعودی وارد کرده است.

فراتر از آن، تشکیل و استقرار دولت لبنان نیز سناریوی غرب مبنی بر استمرار بی‌دولتی در بیروت را نقش بر آب کرده است. در چنین شرایطی، مهره‌های رژیم‌صهیونیستی و غرب در بیروت درصدد راه‌اندازی جنگ داخلی برآمدند. آن‌ها با شلیک مستقیم گلوله، ده‌ها نفر از تظاهرکنندگانی که نسبت به رسیدگی ناعادلانه و غیرحقوقی در قبال پرونده انفجار بندر بیروت معترض بودند را شهید و زخمی کردند.

دشمنان مقاومت تصور می‌کردند این اقدام، پیش درآمدی ضروری برای راه‌اندازی جنگ داخلی در لبنان است، اما درایت حزب‌ا... باردیگر این معادله را نیز به ضرر دشمنان امنیت کشورمان (لبنان) بر هم ریخته است. سکوت همراه با استیصال و وحشت در جریان غربگرا، برگرفته از همین حقیقت محض است.

آری! حزب‌ا... تمامی توان و آبروی خود را در مسیر ایجاد صلح، ثبات و برادری در کشور گذاشته است. مقاومت لبنان، نه‌تن‌ها دشمن صهیونیستی را در ماجرای عقب‌نشینی از مناطق جنوبی و فراتر از آن، جنگ ۳۳روزه سال ۲۰۰۶ میلادی به زانو در آورد، بلکه در نبرد اقتصادی و مواجهه با سناریوسازی‌هایی که ناظر بر امنیت داخلی لبنان است رقبا را مستاصل کرده است.

تاکید سران حزب‌ا... و گروه‌های مقاومت بر خویشتنداری در شرایط فعلی، همان رمز موفقیت این گروه‌ها در برابر دشمنان است. مقاومت در عین قاطعیت و تعصب نسبت به موجودیت کشور، هیچ‌گاه تسلیم سناریو‌های از پیش تعیین‌شده و احساسی مزدوران در لبنان نشده است. امروزه دیگر بر همگان مشخص شده است که حزب‌ا... یک جنبش اصیل بر مبنای گفتمانی مقدس محسوب می‌شود.

فادی اسماعیل بودیه سردبیر نشریه المرایا / روزنامه جام جم 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها