jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۹۵۰   ۰۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۹:۵۷

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که با جعل اسناد، ۴۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ کارآگاه سعید دالوند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با فارس از دستگیری 2 کلاهبردار خبر داد که با جعل اسناد کلاهبرداری کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه دالوند در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: سیزدهم تیر ماه پرونده ای از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران به دادخواهی یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و جعل به این یگان ارجاع شد و در تحقیقات انجام شده از شاکی مشخص شد که شاکی برای معرفی دخترش به یکی از دانشگاههای علوم پزشکی با شخصی به نام «عماد» آشنا شده که وی با ارائه اسنادی منتسب به دانشگاه پس از اخذ مبلغی بالغ بر 400 میلیون تومان در سال 1396 به شاکی اعلام کرده که فرزندش در دانشگاه پذیرفته شده و از سال تحصیلی جدید می تواند در آن دانشکده به ادامه تحصیل خود بپردازد که پس از شروع سال تحصیلی مشخص می شود اسناد ارائه شده جعلی بوده و هیچ گونه اعتباری ندارد.

وی تصریح کرد: با عنایت به محتویات پرونده و نیز جرم حادث شده تحقیقات پلیسی برای شناسایی جاعل و عاملین بزه کلاهبرداری کارآگاهان این پایگاه با بهره گیری از استعدادهای موجود و بررسی سوابق مشابه و با تحقیقات انجام شده «عماد» دستگیر و در پلیس آگاهی بازداشت شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تصریح کرد: در تحقیقات مقدماتی از متهم مشخص شد که وی کلیه اقدامات مجرمانه خود را با فردی به هویت «سیاوش» و با هماهنگی وی انجام داده است که با بررسی سوابق نامبرده مشخص شد فردی با سوابق مشابه در زندان بسر می برد لذا با هماهنگی های قضائی نامبرده از زندان تحویل این یگان شد.

سرهنگ کارآگاه دالوند با بیان اینکه «سیاوش» نیز به جرم ارتکابی معترف شد، افزود: با اعتراف صریح متهمان پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و هر 2 متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار این یگان قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها