jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۹۸۵۱   ۰۶ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۵

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ۲ هفته آینده ۷۰ درصد جمعیت کشور علیه کرونا واکسینه می‌شوند و جشن پیروزی واکسیناسیون را خواهیم گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی گفتگو با خبرنگاران افزود: تاکنون ۵۳ میلیون نفر از جمعیت ایران علیه کرونا واکسینه شده‌اند که این تعداد تا ۲ هفته آینده به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید.
وی با اشاره به سرعت مطلوب واکسیناسیون در کشور ادامه داد: طی یک هفته گذشته هشت میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن در کشور تزریق شد که این عدد در دنیا بی‌سابقه و منحصر به فرد بوده است.

وزیر بهداشت گفت: به زودی جشن پیروزی در انجام واکسیناسیون را خواهیم گرفت، ولی باید توجه داشت که واکسیناسیون به منزله عدم نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست.
وی همچنین با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۱۵ مهر ماه امسال و دیگر دانشگاه‌های کشور نیز آبان ماه بازگشایی می‌شوند.
دکتر عین الهی ادامه داد: هم اکنون اغلب دانشجویان، اساتید و حتی خانواده دانشجویان علیه کرونا واکسینه شده اند.
وی گفت: پوشش فراگیر واکسیناسیون مهم‌ترین اقدام در پیشگیری از ورود احتمالی موج ششم شیوع کروناست.
وزیر بهداشت افزود: در این راستا کمیته علمی، شرایط شیوع ویروس در کشور و پوشش واکسیناسیون را تحت کنترل و بررسی دارد و طبق بررسی‌ها تمام واکسن‌های مورد استفاده در کشور ایمنی سازی مطلوب دارند و از ورود موج جدید شیوع کرونا جلوگیری می‌کنند.
وی با اشاره به عملیاتی شدن طرح قرنطینه هوشمند ادامه داد: با اجرای این طرح نیازی نیست که مردم بیش از این در خانه بمانند، مسافرت نروند و تردد خودرو‌ها ممننوع باشد بلکه می‌توان محدودیت‌ها را رفع نمود و باعث رونق کسب و کار و بهبود شرایط اقتصادی در جامعه شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها