jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۳۹۲۴۱   ۰۲ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۴۱

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی، اظهار کرد: تا شب گذشته در مجموع حدود ۵۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی برای سفر به عراق بلیط دریافت کرده بودند، چنان که تعدادی ازاین زائران اعزام و تعدادی دیگر در حال اعزام شدن هستند.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو اربعین، احمد محمدی‌فر امروز جمعه در مصاحبه با رادیو «اربعین» با تاکید بر اینکه تمامی مرزهای زمینی برای سفر زائران به عراق بسته است، گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که تعدادی از مردم به مرزهای زمینی مراجعه کرده اند، در حالی که این خود باعث ایجاد تراکم و شرایط خاص می شود و ما همه باید بدانیم که این محدودیت ها از سوی دولت عراق در نظر گرفته شده و همه باید آن را اجرا کنیم بنابراین از مردم می خواهیم که به هیچ وجه به مرزهای زمینی برای سفر به عراق مراجعه نکنند.

وی با بیان اینکه در جریان سفر امسال برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ، موکب ها نیز دارای محدودیت ها و مشکلاتی بودند، افزود: بر اساس رایزنی هایی که صورت گرفت دولت عراق فقط با انتقال حدود ۲۰۰ دستگاه کامیون و آمبولانس از طریق مرز زمینی به عراق برای انتقال وسایل مورد نیاز موکب داران و همچنین خدمات درمانی و بهداشتی موافقت کرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود که ظرف امروز و فردا و نهایتا تا روز یکشنبه انتقال زائران به عراق برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی به اتمام برسد، گفت: علی رغم برخی ناهماهنگی ها و مشکلاتی که به وجود آمد تمام امکانات سازمان هواپیمایی کشوری به میدان آمد تا انتقال زائران در این مدت کم انجام شود.

محمدی فر با بیان اینکه قیمت اعلام شده برای انتقال ۶۰ هزار زائر ایرانی به عراق مربوط به شرکت‌های هواپیمایی داخلی افزود: برای برخی از روزها شاهد تراکم در خواست برای رفت و برگشت هستیم که این تراکم باعث ایجاد مشکلاتی شده است و ما تلاش کردیم که تا حدودی این مشکل را حل کنیم.

محمدی فر همچنین در پاسخ به این سوال آیا برای بازگشت زائران از مرز زمینی به داخل کشور تمهیدات لازم در مرز مهران در نظر گرفته شده است ، اظهار کرد : از روز اربعین شرایط و امکانات برای انتقال زائرین ازمرزمهران فراهم شده است، پیش‌بینی‌های لازم برای انجام تست کرونا در مرز مهران پیش‌بینی شده است و این آمادگی وجود دارد که حتی اگر بیش از نیمی از زائران ایرانی شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی بخواهند از مرز مهران وارد کشور شوندامکانات لازم در اختیار آنها قرار داده شود، اتوبوس های لازم برای انتقال زائران به شهرهای خود در نظر گرفته شده و تلاش شده دغدغه ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین حسینی، همچنین در مورد قیمت اتوبوس ها برای انتقال زائران از مرز مهران به. شهرهای خود نیز تصریح کرد: قیمت اتوبوس ها قیمت مصوبی است که اکنون وجود دارد و افزایش قیمتی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها