جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اعمال قانون بیش از ۲۲۸ هزار خودرو به دلیل تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک در پنج ماه نخست سال جاری، گفت: اکثر پلاک‌های مخدوش توسط دوربین‌های پلاک‌خوان پلیس شناسایی می‌شوند.
کد خبر: ۱۳۳۷۳۸۱
به گزارش جام جم آنلاین؛ سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور درباره اقدامات پلیس راهور تهران بزرگ در برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک اظهار کرد: در اسفندماه ۹۸ همزمان با شروع کرونا، ۳۳۰ هزار و ۳۰۷ مورد اعمال قانون مربوط به تخلفات پلاک را در تهران داشتیم و در مجموع در سال ۹۸، ۱۳ هزار و ۸۳۷ دستگاه خودرو نیز در این رابطه متوقف و به پارکینگ دلالت شدند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: در سال ۹۹ با شیوع کرونا و افزایش انگیزه درباره تخلف پوشش و مخدوشی پلاک، ۵۷۲ هزار و ۵۸۷ مورد اعمال قانون درباره تخلفات پلاک صورت گرفت که نزدیک به ۷۳ درصد افزایش برخورد با این تخلف و اعمال قانون را شاهد بودیم، در بحث توقیف نیز ۱۷ هزار و ۷۱۹ دستگاه خودرو متوقف و به پارکینگ هدایت شدند و در این رابطه نیز شاهد افزایش ۲۸ درصدی توقیف در پارکینگ بودیم.

به گفته وی، در پنج ماه نخست سال جاری ۲۲۸۰۳۶ مورد اعمال قانون مربوط به تخلفات پلاک در تهران صورت گرفته و ۵ هزار و ۷۵۰ خودرو نیز به همین خاطر در پارکینگ توقیف شده‌اند.

این مقام انتظامی بیان کرد: این آمار نشان‌دهنده افزایش انگیزه ارتکاب به این نوع جرم و تخلف دارد همچنین با شیوع کرونا این تخلف نیز بیشتر شد.

موسوی‌پور عنوان کرد: در محدوده‌های ورودی به طرح ترافیک، محدوده کاهش آلودگی هوا، قبل و بعد از دوربین آن، در بزرگراه‌ها همچنین در شب، تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ مستقر هستند همچنین یک هزار و ۴۳۸ مورد از توقیفات درباره مخدوشی پلاک، در مدت مذکور، مربوط به شب‌ها بوده است.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ متذکر شد: زمانی که به طور مثال راننده‌ای، پارچه‌ای روی پلاک چسبانده یا صندوق را بالا برده باشد، به این کار پوشش پلاک اطلاق می‌شود که قابل رفع اثر در محل است و راننده متخلف، اعمال قانون، توجیه و از محل خارج می‌شود.

وی یادآور شد: در حالت دیگر زمانی که یک راننده عدد پلاک خود به طور مثال از دو به سه تغییر دهد، مخدوشی پلاک انجام داده و این کار جرم است، رانندگان در این موارد باید خلافی خودرویی را که عدد آن تغییر یافته، پرداخت کند، یعنی وی باید خلافی دو خودرو را گرفته و پس از تسویه حساب، اقدامات بعدی را برای ترخیص خودرو انجام دهد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: برای مخدوشی پلاک پرونده تشکیل شده و فرد متخلف به مراجع قضائی می‌شود.

موسوی‌پور خاطرنشان کرد: تصاویر درباره پوشش و مخدوشی پلاک از طریق دوربین‌های پلاک‌خوان توسط شهرداری به پلیس ارسال می‌شود، ما در اجراییات واحدی داریم که تعدادی از همکاران بنده آموزش‌دیده در این واحد مشغول فعالیت هستند، به بررسی تصاویر وسایل‌نقلیه با پلاک مخدوش می‌پردازند همچنین اصالت و اصل آن پلاک بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: اکثر پلاک‌های مخدوش توسط دوربین‌های پلاک‌خوان پلیس شناسایی می‌شوند یعنی بررسی شده و به اصالت پلاک می‌رسیم.
 
مکنبع: تسنیم
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها