jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۱۳۳۴۶۶۹   ۰۷ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۴:۲۶

قیمت ارز‌های دیجیتالی در هفتم شهریور؛

نوسان ارز‌های دیجیتالی؛ بیت کوین ۴۸ هزار دلار شد

قیمت عمده ارزهای دیجیتالی امروز با نوسان همراه بود و قیمت بیت کوین به ۴۸ هزار دلار رسید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بانک مرکزی چین یک بار دیگر علیه ارز‌های دیجیتالی موضع گرفته و با صدور بیانیه‌ای از شهروندان این کشور خواسته است تا از بازار رمزارز‌ها دوری کنند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۲ هزار و ۹۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۴ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۴۷ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است.

گفتنی است، بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیت کوین
بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۱۲.۸۵ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۲.۱۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم
اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۷۶.۶۶ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۷.۳۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

کاردانو
کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۰.۸۹ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۴.۱۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی
 می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین و اتریوم در هفتم شهریور را در ادامه این خبر ببینید:
 
نوسان ارز‌های دیجیتالی؛ بیت کوین ۴۸ هزار دلار شد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها