jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۳۸۹   ۱۴ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۹

مرد متوهم در گرگان نوجوانی را کشت و ۹رهگذر را مجروح کرد

ماجرای حمله به عابران با تبر

مرد شیشه‌ای با توهم این‌که عابران او را بد نگاه می‌کنند، با تبر به آنها حمله کرد و پسر نوجوانی را کشت و ۹ نفر دیگر را زخمی کرد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام‌جم، ساعت ۱۸و ۵۰دقیقه سه‌شنبه دوازدهم مرداد امسال، مردی به پلیس ۱۱۰ استان گلستان زنگ زد و اطلاع داد مردی ۵۰ساله که چاقو و تبر به دست دارد، وارد چهارراه میدان شهر گرگان شده و به رهگذران و مغازه‌داران حمله‌ور شده و تعدادی را زخمی کرده است.
 
ماموران یگان امداد شهرستان گرگان با حضور در محل مشاهده کردند مرد میانسال با تبرو چاقو به جان مردم افتاده و با عربده‌کشی به مردم حمله‌ور شده است. ماموران با اخطار به مرد شرور از او خواستند تسلیم شود، اما توجهی نکرد و با همان تبری که دستش بود به ماموران حمله‌ور شد. سرانجام ماموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح، شرور میانسال را خلع سلاح کردند و او بازداشت و به کلانتری ۱۳منتقل شد. ۹ مرد نوجوان، جوان و میانسال که زخمی شده بودند، از طریق اورژانس به بیمارستان پنجم آذرشهر گرگان منتقل شدند، اما با وجود تلاش پزشکان، پسر ۱۷ساله فوت شد.

ماموران به تحقیق از شاهدان ماجرا و تعدادی از افراد زخمی پرداختند. یکی از مجروحان گفت: درمغازه‌ام نشسته بودم که سر و صدا شنیدم. بیرون آمده و دیدم مرد میانسالی که حال درستی نداشت با تیغ موکت‌بری به رهگذران حمله‌ور شده و تعدادی را زخمی کرده بود. بعد از آن که دو تیغ موکت‌بری مرد مهاجم شکست، آن را سمتی انداخت و از مقابل مغازه فروش وسایل و تجهیزات کشاورزی یک تبر و یک چاقو برداشت.
 
 
به سمت مرد مهاجم حمله کردیم تا شاید او راخلع سلاح کنیم که ما را هم زخمی کرد. سرانجام ماموران سر رسیدند و با خلع سلاح متهم، او بازداشت شد. پسر همسایه‌مان که برای نجات مردم از دست مرد خشمگین با او درگیر شده بود، بر اثر شدت جراحات فوت شد. اگر آن مرد بازداشت نمی‌شد شاید همه ما ۹مرد زخمی مثل آن نوجوان فوت شده بودیم.

بقیه افراد زخمی و شاهدان نیز گفته‌های مشابهی را مطرح کردند. ماموران به تحقیقات از متهم پرونده پرداختندکه معلوم شد او معتاد به شیشه است. دو همسر داشته که از یکی طلاق گرفته است.

ادعای عجیب مرد مهاجم

متهم در جریان تحقیقات پلیسی ادعای عجیبی را مطرح کرد و گفت: مدتی بود هر وقت از این محل رد می‌شدم گمان می‌کردم مردم به من بد نگاه می‌کنند و به چهره‌ام آب دهان می‌اندازند. این توهم همیشه با من بود تا این‌که آن شب با تیغ موکت‌بری به جانشان افتادم و بعد با سرقت تبر و چاقو از مغازه‌ای به مردم و مغازه‌دار حمله کردم و آن‌ها را زدم تا از دستشان خلاص شوم.

سرهنگ فرزاد تاجره، جانشین فرمانده انتظامی گلستان در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف‌های اولیه و ادعا‌های عجیب متهم پرونده او در بازداشت موقت به سر می‌برد، تحقیقات تکمیلی از وی برای مشخص شدن دیگر ابعاد پرونده ادامه دارد. دو نفر از مجروحان در کما هستند و بقیه تحت درمان قرار گرفتند.

رسیدگی ویژه به پرونده

همچنین حیدر آسیابی، رئیس‌کل دادگستری استان گلستان از رسیدگی ویژه و فوری به پرونده خبر داد و گفت: با افرادی که به جان و مال مردم تعرض کنند از رافت خبری نیست و با قاطعیت برخورد خواهد شد. به همین دلیل به پرونده متهم این حادثه دلخراش به صورت ویژه در دادسرای مرکز استان رسیدگی می‌شود.

قاتل، کارتن‌خواب است

سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس استان گلستان عصر دیروز بعد از تحقیقات مقدماتی از متهم گفت: متهم بازداشتی هیچ خصومتی با افراد زخمی شده نداشته است. او عصر روز سه شنبه برای خرید قرص به محل درگیری می‌رود که با عابری در آنجا درگیر شده و بعد از بساط مقابل مغازه‌ای، چاقو و تبر برداشته و به عابران حمله کرده و آن‌ها را بی دلیل مجروح می‌کند. ضارب مردی ۵۱ ساله و معتاد به انواع موادمخدر است. او به خاطر اعتیادش به موادمخدر از سوی خانواده اش طرد شده و کارتن خواب بود. او با جمع کردن ضایعات و فروش آن هزینه زندگی و اعتیادش را تامین می‌کرد. متهم مدعی است مشکلات روحی و روانی دارد که باید از سوی متخصصان بررسی شود. بر اثر حمله او به عابران، پسر نوجوانی کشته شد و دو عابر هم به دلیل شدت جراحات به کما رفتند. هفت عابر دیگر هم زخمی شده و تحت درمان قرار گرفتند. او در بازداشت پلیس آگاهی است و تحقیقات در این باره ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها