jamejamonline
ورزشی ورزش های پایه کد خبر: ۱۳۳۰۱۶۰   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۳

فقط کمتر از 48 ساعت لازم بود تا موفقیت تاریخی ایتالیایی ها در دوومیدانی المپیک توکیو زیر سوال برود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز ، لامون مارسل جیکوبز دونده ایتالیایی در دوی 100 المپیک دست به کار بزرگی زد و عنوان قهرمانی را به طور غیرمنتظره ای به دست آورد. او زمان 9.80 ثانیه ثبت کرد.

اما روز گذشته نشریه واشنگتن پست آمریکا اتهامی بزرگ به این دونده ایتالیایی وارد کرد. این نشریه که انتظار داشت قهرمانی دوی 100 متر به ورزشکاران آمریکا برسد از مشکوک بودن قهرمانی دونده ایتالیایی نوشت. نویسنده گزارش این تیتر را هم به کار برد: تاریخ سیاه دوومیدانی با دوپینگ.

این موضوع بلافاصله باعث واکنش شدید مقامات ورزشی ایتالیا شد و ادعای روزنامه مشهور آمریکایی را شرم آور توصیف کردند.

جیووانی مالاگو، رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا دراینباره گفت: این اتهامات واقعاً ناخوشایند است و نشان می‌دهد که چگونه برخی قادر به پذیرش شکست نیستند.

گفته می شود جیکوبز از کفش‌های جدیدی استفاده کرد که کف آن کربنی بود و همین باعث افزایش عملکرد ورزشکار می‌شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها