jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۷۷۱   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۲۷

یک گونه دیگر از ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده است که قدرت سرایت بالایی دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از واشنگتن پست، یک نوع ویروس کرونا که ابتدا در کلمبیا کشف شد در بین بیماران در فلوریدا جنوبی آمریکا شناسایی شده است. این ویروس مبتلایان را افزایش داده  و مقامات بهداشتی آمریکا را در حالت آماده باش قرار می دهد.

این ویروس که نخستین بار در کشور کلمبیا شناسایی شده از نوع B.1.621 است و حدود 10 درصد از کل بیماران کرونایی فلوریدای جنوبی را به خود اختصاص داده، به عبارت دیگر این ویروس تازه پشت سر ویروس دلتا قرار دارد. اکنون دلتا ویروس غالب و مخرب سراسر آمریکاست.

ویروس B.1.621 هنوز نام حروف یونانی دریافت نکرده زیرا انواع برجسته تر آن وجود دارد.

برخی از ویروس شناسان حدس می زنند که این ویروس جدید به دلیل سفرهای بین المللی بین کلمبیا و میامی به فلوریدا رسیده باشد. در واقع فلوریدا دروازه این ویروس جدید به آمریکا و شاید جهان است.

البته هنوز شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد این ویروس جدید باعث بیماری شدید در افراد می شود یا اینکه واکسن ها را بی اثر کند.

اقدامات آزمایشگاهی برای شناسایی هر چه بیشتر این ویروس و اثرات آن ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها