jamejamonline
ورزشی کشتی و وزنه برداری کد خبر: ۱۳۲۹۶۶۷   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۷:۵۹

فرنگی‌کار وزن ۷۷ کیلوگرم نخستین رقابت خود در بازی‌های المپیک را با برد آغاز کرد.

به گزارش جام جم آنلاین ، در دومین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های المپیک توکیو در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور نخست با یوسوانیس پنا فلورس از کوبا کشتی گرفت.

وی در این مبارزه با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز و راهی یک چهارم نهایی شد. گرایی در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان بوزو استارسویچ از کرواسی می رود. در این وزن 16 نفر حضور دارند.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و کیکاووس سعیدی دبیر کل در سالن کشتی حضور دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها