jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۳۲۹۵۴۴   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۴

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: موجودیت نامشروع رژیم صهیونسیتی باید از اتهام‌زنی‌ها علیه ایران دست بردارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سعید خطیب‌زاده در نشست خبری‌ای هفته خود در مورد اتهامات مطرح شده از سوی رژیم صهیونسیتی و آمریکا به ایران در مورد دست داشتن تهران به حمله به نفت کشی اسراییلی و تلاش این رژیم برای مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل گفت: موجودیت نامشروع رژیم صهیونسیتی باید دست از این اتهام زنی‌ها بردارد. این اتهام زنی‌ها و اظهارات محکوم است.

وی ادامه داد: مقامات رژیم صهیونسیتی باید بدانند که با این فرافکنی‌ها، دردی دوا نمی‌شود.

خطیب زاده همچنین خبر داد: نزدیک به چند ده هیات از کشور‌های مختلف برای شرکت در مراسم تحلیف به تهران سفر می‌کنند و سفر رییس جمهور عراق به تهران نیز در همین چارچوب است.
وی ادامه داد: این هیات‌ها در سطح روسای جمهور، روسای دولت‌ها، روسای مجلس، وزیران امورخارجه و فرستادگان ویژه هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها