نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد

تماشای تلویزیون خطر «آپنه» را افزایش می‌دهد

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد افرادی که بیش از چهار ساعت در روز در مقابل تلفن می گذرانند ۷۸ درصد بیشتر در معرض آپنه خواب قرار دارند.
کد خبر: ۱۳۲۹۱۴۸

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد افرادی که بیش از چهار ساعت در روز در مقابل تلفن می گذرانند ۷۸ درصد بیشتر در معرض آپنه خواب قرار دارند.

متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد سلامت ۱۳۸ هزار نفر را زیر نظر داشتند؛ پس از ۱۸-۱۰ سال، ۸ هزار و ۷۳۳ نفر از افراد دچار آپنه انسدادی خواب شده بودند.

انواع مختلفی از آپنه خواب وجود دارد اما شایع‌ترین آن آپنه انسدادی خواب است. این نوع آپنه هنگامی اتفاق می‌افتد که عضلات گلو به طور متناوب شل شده و راه هوایی گلو را در هنگام خواب مسدود کنند. یک علامت قابل توجه از آپنه انسدادی خواب خروپف است.آپنه انسدادی یک اختلال جدی در خواب است. این انسداد باعث می‌شود تنفس به طور مکرر در هنگام خواب قطع و وصل شود.

محققان دریافتند، به نظر می‌رسد ورزش خطر ابتلا به آپنه خواب را کاهش می‌دهد؛ در مقابل افزایش سطح بی تحرکی و سطح پایین فعالیت بدنی خطر آپنه انسدادی خواب (OSA) را افزایش می‌دهد.

پژوهشگران این مطالعه توصیه کردند افرادی که مانند کارمندان اداری تمام روز را در حالت نشسته هستند، باید با انجام ورزش بیشتر این اوقات را جبران کنند؛ آپنه خواب در صورت عدم درمان می‌تواند خطر سرطان، حملات قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت نوع ۲ و اختلالات شناختی و رفتاری را افزایش دهد.

کارشناسان تخمین زده اند که در سطح جهان، حدود ۱ میلیارد بزرگسال بین ۳۰ تا ۶۹ سال تحت تأثیر آپنه انسدادی خواب خفیف تا شدید قرار دارند.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها