jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۰۴۲   ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۶:۲۸

مدیرکل اداره دارو سازمان غذا و دارو از راه اندازی سامانه قیمت گذاری دارو در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، حیدر محمدی، مدیرکل اداره دارو سازمان غذا ودارو در مراسم افتتاحیه خط تولید جدید داروسازی مداوا که بمناسبت عید غدیر با حضور جمعی از مدیران اداره کل داروی سازمان غذا و دارو و پیشکسوتان این صنعت برگزار شد، در خصوص چالش‌های قیمتگذاری دارو اظهار داشت:برای اینکه سرعت، عدالت و شفافیت در بحث قیمت‌گذاری دارو بیشتر شود به این سمت رفته ایم که قیمت‌گذاری را به صورت هوشمند و سامانه‌ای انجام دهیم.

وی ادامه داد: به این نحو که تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو، مولفه‌های مورد نیاز سازمان غذا و دارو را در سامانه‌ای که در اختیارشان قرار می‌گیرد، درج کنند و به این صورت قیمتگذاری در سیستم محاسبه می‌شود و به عنوان قیمت پیشنهادی سامانه ارائه خواهد شد.

محمدی افزود: سپس این قیمت در اختیار کمیسیون قیمت‌گذاری قرار می‌گیرد و کمیسیون بعد از در نظر گرفتن همه شاخص‌های اثرگذار، آنرا تعیین و به صورت آنلاین اعلام می‌کند.

حمایت از تولید تحت لیسانس دارو‌های مشهور

وی در ادامه ضمن بازدید از خط تولید داروی آگنالیز که تحت لیسانس داروسازی نوارتیس در داروسازی مداوا راه اندازی شد، افزود:یکی از مزایایی که در مجموعه داروسازی مداوا می‌بینیم، تولید یک سری از دارو‌های برند به صورت تحت لیسانس است و به این صورت دغدغه بخشی از مردم و پزشکان که دنبال دارو‌های برند هستند، پوشش داده می‌شود.

محمدی بیان داشت: بهرحال واردات دارو‌های برند شامل‌محدودیت‌هایی است که خوشبختانه با کاری که امروز انجام شد و با تولید تحت لیسانس آنها، دسترسی مردم به این دارو افزایش پیدا می‌کند

وی یادآور شد: مجموعه داروسازی مداوا به کمک نوارتیس این کار را انجام داده است و به این صورت شرکت ایرانی از تجربیات، دانش فنی و بحث‌های کیفی و ارزیابی‌ها در سطح بین المللی استفاده می‌کند.

مدیرکل اداره دارو سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد:‌به این صورت مصرف کنندگان و پزشکان اطمینان پیدا می‌کنند که دارو با کیفیتی که در مجموعه اروپایی تولید می‌شود، در ایران نیز تولید خواهد شد

گفتنی است این دارو که برای درمان درد‌های آنژین صدری استفاده می‌شود، اغلب در فهرست کمبود‌های دارویی کشور بوده و با راه اندازی این خط تولید، گام موثری برای کاهش کمبود این دارو و تولید آن در داخل کشور برداشته شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها