رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد

تیراندازی در غرب تهران برای دستگیری سارقان ۵۰ خانه

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام باندی که اعضایش اقدام به سرقت از ۵۰ خانه در غرب تهران کرده بودند، خبر داد.
کد خبر: ۱۳۲۸۵۹۸

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ جلیل موقوفه‌ ای در حاشیه دستگیری این افراد با حضور در جمع خبرنگاران گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی در راستای عمل به مطالبات و انتظارات مردم از پلیس در سراسر پایتخت در حال اجراست و در جریان آن مدتی قبل یکی از واحدهای عملیاتی فعال در غرب تهران به یک دستگاه خودروی سواری پژو با سه سرنشین برخورد کرد.

وی با اشاره به مشکوک بودن سرنشینان این خودرو ادامه داد: ماموران بلافاصله اقدام به استعلام پلاک خودروی مذکور کردند که در جریان آن مشخص شد که شماره پلاک مذکو سابقه سرقت دارد و در همین راستا دستور توقف خودرو را صادر کردند. اما راننده خودرو بر خلاف دستور پلیس بر سرعت خودرو اضافه کرده و قصد فرار داشت که درپی این اقدام عملیات تعقیب و گریز بین ماموران پلیس و متهمان آغاز شد.

موقوفه‌ای با بیان اینکه تعقیب و گریز میان پلیس و خودروی متهمان حدود یک کیلومتر ادامه داشت، گفت: سرانجام ماموران با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح اقدام به شلیک چند تیر هوایی کرده و خودروی متهمان را متوقف کردند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهمان گفت: پس از توقف خودروی سواری، متهمان با حمله‌ور شدن به سمت ماموران پلیس قصد فرار داشتند که با مهارت و مقاومت ماموران ناکام مانده و دستگیر شدند. البته یکی از ماموران پلیس نیز در جریان این درگیری دچار جراحت شد که در حال حاضر تحت درمان قرار دارد.

موقوفه‌ای با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد که سابقه دار نیز بودند در جریان بازجویی‌های انجام شده به تشکیل باند و سرقت از دستکم ۵۰ باب منزل مسکونی در غرب تهران اعتراف کردند. در همین راستا نیز برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. همچنین تحقیقات برای کشف دیگر سرقت‌ها و جرائم ارتکابی از سوی این افراد ادامه دارد.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها