jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۵۹۵   ۰۵ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۲:۰۶

نتایج یک بررسی در کره جنوبی نشان داد

ایمنی بیشتر با ترکیب واکسن آسترازنکا و فایزر

نتایج یک بررسی در کره جنوبی نشان داد که مخلوط واکسن‌های آسترازنکا و سپس فایزر باعث افزایش شش برابری سطح آنتی بادی خنثی در مقایسه با دو دز از واکسن آسترازنکا می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی در کره جنوبی نشان داد، مخلوط واکسن‌ های آسترازنکا (AZN.L) و سپس فایزر (PFE.N) باعث افزایش شش برابری سطح آنتی بادی خنثی در مقایسه با دو دز از واکسن آسترازنکا شد.

اگرچه آنتی بادی‌ ها تنها بخشی از واکنش ایمنی بدن هستند اما محققان دانشگاه «آکسفورد» پیش از این اعلام کرده بودند، یافته‌های مطالعات صورت گرفته در زمین مخلوط کردن این دو واکسن نشان می‌دهد، این رویکرد می‌تواند ایمنی بدن را افزایش دهد.

نتایج مطالعه در کره جنوبی نشان داده که ترکیب و تطبیق واکسن‌ های کرونا، محافظت بالاتری در برابر ویروس کرونا ایجاد می‌کند.

در این تحقیق ۴۹۹ نفر از کادر درمان شرکت کرده‌اند؛ ۱۰۰ نفر دز مختلط دریافت کرده‌اند، ۲۰۰ نفر دو دز از واکسن فایزر و بقیه افراد هر دو دز را واکسن آسترازنکا دریافت کرده‌اند.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره (KDCA) گفت، مطالعه کره جنوبی همچنین فعالیت خنثی سازی در برابر انواع عمده نگرانی را تجزیه و تحلیل کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها