jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۱۵۰   ۰۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۴۸

در انتقاد از یک قطعنامه مداخله جویانه؛

روسیه: کنگره بهتر است مشکلات داخلی آمریکا را حل کند

سفارت روسیه در واشنگتن با اشاره به اینکه قانونگذاران آمریکایی بهتر است به مشکلات موجود در کشورشان بپردازند، از قطعنامه ضد روسی اعضای کنگره این کشور انتقاد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه‌ای با انتقاد از قطعنامه کنگره آمریکا علیه مسکو اعلام کرد: قانونگذاران آمریکایی یک بار دیگر از بابت وضعیت چندین تن از اتباع این کشور در زندان‌های روسیه، ابراز نگرانی کردند. این ادعاها در حالی است که دهها هزار شهروند آمریکایی هر روز با رفتار غیرانسانی مواجه و از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی مناسب و کافی محروم هستند. هموطنان ما نیز در همان وضعیت قرار دارند.

سفارت روسیه در ادامه با انتشار عکس‌هایی از چندین شهروند روس در زندان‌ های آمریکا گفت: شاید وقت آن رسیده است که نمایندگان کنگره آمریکا با مشکلات کشور خودشان دست و پنجه نرم کنند.

پیشتر، مجلس سنای ایالات متحده در قطعنامه‌ای خواستار آزادی دو شهروند آمریکایی که به اتهام جاسوسی در زندان‌ های روسیه به سر می‌برند، شده بود. قطعنامه‌های مجلس نمایندگان و سنای کنگره آمریکا که به طور مجزا توسط هر کدام صادر شده باشد ماهیتی مشورتی دارند و از لحاظ قانونی الزام آور نیستند و بیان کننده موضع قانونگداران در قبال مسائل هستند. شاخه اجرایی دولت نیز مختار است تا این نوع قطعنامه‌ها را نادیده بگیرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها