jamejamonline
دانش فناوری کد خبر: ۱۳۲۸۱۳۹   ۰۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۳۱

برای انتقال بهتر پیام در ایام کرونا

ماسک تصفیه هوا با میکروفون و بلندگو تولید شد

یک شرکت تجاری از تولید ماسک تصفیه هوا خبر داده که علاوه بر محافظت از افراد در برابر انواع میکروب‌ها مجهز به میکروفون و بلندگو است.

title
به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مهر، شرکت ال‌جی ماسکی به نام «پیوری کِیر» عرضه کرده که تجهیز آن به میکروفون و بلندگو صحبت کردن با استفاده از آن و انتقال پیام را ساده‌تر کرده است. قرار است این ماسک ابتدا در تایلند و تا پاییز در سایر نقاط جهان عرضه شود.

این ماسک علیرغم امکانات و قابلیت‌هایی که دارد سبک و نسبتاً کوچک است و در آزمایش‌های انجام شده در محیط‌های شلوغ، آلوده و پرازدحام به خوبی از افراد در برابر ذرات معلق خطرناک و میکروب‌ها محافظت کرده است.

استفاده از ماسک معمولاً موجب خفه شدن صدا و عدم فهم مطالب بیان شده توسط افراد می‌شود. از همین رو ال‌جی در این ماسک یک بلندگو و یک میکروفون تعبیه کرده است. برای ارتقای مکالمه افراد یک سیستم رایانه‌ای به نام ویس نیز در این ماسک به کار گرفته شده تا بلافاصله بعد از شروع تکلم صدای افراد را تقویت کند. این سیستم در صورت سکوت افراد خاموش می‌شود تا در تنفس افراد اختلالی ایجاد نشود.

از جمله دیگر امکانات این محصول می‌توان به باتری هزار میلی آمپری اشاره کرد. وزن کلی این ماسک هم تنها ۹۴ گرم است. ماسک یادشده قادر به فیلتر کردن ۹۹/۷ درصد از ذرات مضر معلق در هواست، ولی مصونیت ۱۰۰ درصدی در برابر ویروس کرونا ایجاد نمی‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها