jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۸۱۳۷   ۰۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۹

با تصویب قانونی در مجمع ملی فرانسه؛

فرانسه یک قدم اسلام ستیزانه دیگر برداشت

مجمع ملی فرانسه بعد از ۷ ماه کشمکش، لایحه پیشنهادی دولت پاریس را که به نادیده گرفتن آزادی های مذهبی مسلمانان این کشور منجر می شود؛ تصویب کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، مجمع ملی فرانسه با تصویب لایحه جنجالی «ضد جدایی طلبی»، دولت پاریس را یک گام دیگر به اجرای برنامه های اسلام ستیزانه امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور، نزدیک کرد.

لایحه تائید شده از سوی کنگره ملی (مجمع ملی فرانسه) بخشی از مصوبه ای است که در اکتبر ۲۰۲۰ از سوی دولت پاریس و با ادعای مبارزه با اسلام گرایی افراطی ارائه شد حال آنکه این لایحه باید پیش از آنکه به امضای ماکرون برسد؛ از حمایت شورای قانون اساسی فرانسه هم برخوردار شود.

این لایحه نهادهای اسلامی متقاضی دریافت بودجه دولتی را ملزم به امضای تعهدی می کند که به منزله سرسپاری به ایدئولوژی لائیک جمهوری فرانسه است حال آنکه الزامات قانونی را بر متقاضیان مشاغلی چون رانندگی قطار، کارکنان مراکز بهداشتی و کارگران بخش خدمات تحمیل می کند که مغایر با اصل آزادی های مذهبی است.

دولت فرانسه پیشتر گفته بود که تصویب این طرح برای حفظ بنیان‌های سکولار در این کشور ضروری است!

تنها سه حزب که شامل «جمهوری به پیش» حزب حاکم فرانسه و احزاب متحد آن بودند به طرح مذکور رأی موافق دادند.

حزب «اجتماع ملی» به ریاست «مارین لوپن» به این طرح رأی ممتنع داد که این اقدام در راستای تلطیف برخی رویکردهای افراط گرایانه این حزب در راستای جلب آرای افکار عمومی قابل توجیه است.

سال گذشته، انتشار تصاویری موهن از پیامبر اسلام (ص) از سوی مجله «شارلی ابدو» احساسات مسلمانان در سراسر جهان را جریحه دار کرد حال آنکه مکرون به جای عذرخواهی، با اظهارات نسنجیده خود از این اقدام اسلام ستیزانه حمایت کرد!

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها