jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۷۹۹۴   ۰۲ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۵:۰۸

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد

آسیب ناشناخته آلودگی هوا به کودکان

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، کودکانی که در منطقه محل سکونت آنها سطح زیادی از آلودگی هوا وجود دارد مهارت‌های ضعیف‌تری در هجی کردن، خواندن و ریاضیات دارند.

به گزارش جام جم آنلاین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، کودکانی که در منطقه محل سکونت آنها سطح زیادی از آلودگی هوا وجود دارد مهارت‌های ضعیف‌تری در هجی کردن، خواندن و ریاضیات دارند.

به گفته محققان این مطالعه، این دسته از کودکان احتمالاً کنترل بازدارنده ضعیفی در اواخر کودکی و مهارت‌های ضعیف تحصیلی دارند؛ مشکل کنترل بازدارنده در اواخر کودکی به‌عنوان مقدمه‌ای برای مشکلات بعدی مربوط به آلودگی هوا شناخته شده است.

پژوهشگران زنان باردار را از سه منطقه در شهر نیویورک انتخاب و میزان قرار گرفتن آنها در معرض PAH، یک آلاینده مضر سرطان‌زا را اندازه گیری کردند.حدود ۱۰ سال بعد آنها عملکرد تحصیلی بچه‌های این مادران را در مدرسه ارزیابی کردند و مشخص شد، قرار گرفتن در معرض آلودگی زیاد با سطح ضعیف‌تر مهارت‌ها ارتباط دارد.

به گفته کارشناسان، قرار گرفتن در معرض آلاینده همچنین می‌تواند رشد جنین در رحم را مختل کند؛ «جولی هربستمن» مدیر مرکز بهداشت محیط کودکان دانشگاه کلمبیا می‌گوید: این مطالعه تأثیرات مضر بهداشتی ناشی از قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا قبل از تولد را به خوبی نشان می‌دهد؛ کاهش سطح آلودگی هوا ممکن است از این نتایج جلوگیری کند و منجر به پیشرفت تحصیلی کودکان شود.

این مطالعه توسط محققان در مرکز بهداشت محیط کودکان کلمبیا (CCCEH) در دانشکده بهداشت عمومی میلمن دانشگاه کلمبیا و مرکز پزشکی اروینگ دانشگاه کلمبیا انجام شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها