jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۵۰۱   ۰۱ تير ۱۴۰۰  |  ۱۶:۰۶

کوهنوردی که در ارتفاعات دارآباد مفقود شده بود، پس از 5 روز و به صورت معجزه آسا زنده پیدا شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، روز پنجشنبه هفته گذشته یکی از کوهنوردان تهرانی به صورت انفرادی راهی قله دارآباد می‌شود و قصد داشته از روی تیغه‌ها به قله توچال صعود کند که دچار سقوط می‌شود و با توجه به صعب العبور بودن منطقه و شکستگی در ناحیه زانو و لگن نمی‌تواند حرکت کند.

همان روز خانواده وی موضوع را با هلال احمر مطرح می‌کنند و تیم‌هایی به منطقه اعزام می‌شوند، اما پس از دو روز جستجو نمی‌توانند این فرد را پیدا کنند. طی هماهنگی‌های صورت گرفته رد موبایل وی براساس آخرین تماسی که داشته است، گرفته و مشخص می‌شود که در دارآباد حضور دارد.

سرانجام پس از 5 روز و عصر روز گذشته (دوشنبه) یک تیم امداد و نجات مصدوم را که حدود 40 متر پایین تر از تیغه‌ها سقوط کرده بود پیدا می‌کند و با توجه به آسیب دیدگی‌های وی و شرایط منطقه، هلی کوپتر اعزام و این فرد به بیمارستان میلاد منتقل می‌شود.

دکتر حمید مساعدیان، مسئول امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی با اعلام این حادثه به فارس گفت: این فرد تنها شانسی که آورد و زنده ماند این بود که پس از سقوط در کنار چشمه آب کوچکی افتاده و توانسته زنده بماند، چون بیشتر از سه روز نمی‌توان در این شرایط بدون آب و غذا زنده ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها