jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۲۰۷۳   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۰۱

پس از رفتار عجیب فدراسیون جهانی فوتبال؛

فدراسیون فوتبال ایران پیگیر تغییرات رنکینگ فیفا شد

فدراسیون فوتبال ایران تصمیم به پیگیری تغییر در سیدبندی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا شد.

به گزارش جام جم آنلاین، فدراسیون جهانی فوتبال در اقدامی غیر منتظره و بر خلاف اعلام قبلی خود اقدام به انتشار رنکینگ تیم‌ های آسیایی کرد تا سیدبندی بازی‌ های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در قاره کهن دستخوش تغییر کند.

این موضوع سبب شد تا تیم‌های فوتبال عربستان و امارات که درخواست میزبانی این بازی‌ها را نیز با توجه به شیوع جهانی کرونا به AFC داده بودند در یک گلدان قرار گیرند و احتمال بازی مستقیم آنها منتفی شود. اتفاقی که شائبه حمایت فیفا و AFC از میزبانی آنها را افزایش داد چراکه امارات و عربستان سعودی دیگر می‌توانند به راحتی در دو گروه قرار گرفته و بازی‌ها را در صورت متمرکز شدن میزبانی کنند.

تغییرات به وجود آمده در این خصوص باعث پیگیری رسانه‌ها شد تا نظر شهاب‌الدین عزیزی خادم را نیز به خود جلب کند. رئیس فدراسیون فوتبال از کمیته بین‌الملل خواست تا با ارسال نامه‌های جداگانه به نهادهای بین‌المللی فوتبال پیگیر این تغییرات شده و از فیفا در این باره پاسخ بگیرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

نابودگر!

نابودگر!

 در سال‌های اخیر بسیار از این گفتیم که فلان مربی مزدور است و فلان ورزشکار هم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر