رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری گروه جی هفت، خطاب به یکی از خبرنگاران گفت: مگر کلا چند روز است که رئیس جمهور شده ام! به من وقت تنفس بدهید!
کد خبر: ۱۳۲۱۱۹۸

به گزارش جام جم آنلاین، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری گروه جی هفت، خطاب به یکی از خبرنگاران گفت: مگر کلا چند روز است که رئیس جمهور شده ام! به من وقت تنفس بدهید!

رئیس جمهور جو بایدن پس از اینکه از وی در مورد بازگشت برخی از سیاست های دوران ترامپ در G7 در روز یکشنبه سوال شد، با شدت به یک خبرنگار یادآوری کرد که چند روز رئیس جمهور بوده است.

بایدن در اواخر کنفرانس مطبوعاتی خود در اجلاس «G7» (جی هفت) در کورنوال، انگلیس، با تردید یکی از آخرین خبرنگاران را فراخواند و گفت که برای پرسیدن سوالات بیشتر به دردسر می افتد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: من با کارمندانم به مشکل برخواهم خورد. آره، ادامه بده اما وانمود کن که من به تو جواب نداده ام!

خبرنگار پاسخ داد: بسیار متشکرم، آقا. شما بارها و بارها گفته اید که آمریکا بازگشته است. در همان زمان، شما برخی از تحریم های دوران ترامپ در مورد فولاد و آلومینیوم را حفظ کرده اید. و می خواستم از شما بپرسم: وقتی این مذاکراتتان را با متحدان اروپایی انجام می دهید که بسیار نگران این تحریم ها هستند، چگونه آن را توجیه می کنید؟ و برنامه شما برای آن چیست؟

بایدن گفت: «صد و بیست روز»!...و حرفش را قطع کرد و آرام و مستقیم با میکروفون صحبت کرد و قبل از رفتن گفت: به من استراحت بده. به زمان احتیاج دارم.

روز یکشنبه در واقع یکصد و چهل و چهارمین روز کاری جو بایدن بود.

بایدن توسط رهبران اروپایی تحت فشار قرار گرفته است تا تعرفه های دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را که به نام امنیت ملی ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ به فولاد و آلومینیوم اتحادیه اروپا اعمال کرده بود، لغو کند.

بایدن کنفرانس خبری را با رد کردن سوالی در مورد اینکه چرا قبلاً برخی تحریم های تجاری دوران ترامپ را لغو نکرده است، به پایان رساند: ۱۲۰ روز. به من استراحت بده! من به زمان نیاز دارم!

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها