jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۷۱۹   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۵۴

یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیماران مبتلا به سرطان سینه که در زمان تشخیص میزان کافی ویتامین D داشته باشند، با نتایج بهتر درمان روبرو هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «سونگ یائو»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز سرطان جامع رُزول پارک در نیویورک، در این باره می‌گوید: «یافته‌های جدید، مزیت مداوم برای بیمارانی که سطح کافی ویتامین D را بیش از درمان و در طول درمان سرطان سینه حفظ می‌کنند، نشان می‌دهد.»

این مطالعه همچنین نشان داد که زنان سیاه پوست کمترین میزان ویتامین D را دارند که ممکن است نتایج ضعیف‌تر درمان را در مورد آن‌ها پس از تشخیص سرطان سینه توضیح دهد.

برخی از پزشکان معتقدند این یافته‌ها می‌تواند راهی ساده و جدید برای مبارزه با سرطان سینه را ارائه دهد.

ویتامین D در برخی مواد غذایی وجود داشته و از طریق برخورد نور خورشید به پوست انسان هم تولید می‌شود.

در این مطالعه تقریباً ۴۰۰۰ بیمار که میزان ویتامین D شان بررسی شده بود و تقریباً ۱۰ سال تحت نظر بودند، شرکت داشتند.

بیماران به سه گروه تقسیم شدند: کمبود ویتامین D (در آزمایش خون کمتر از ۲۰ نانوگرم در میلی لیتر)؛ ناکافی (۲۰ تا ۲۹ نانوگرم در میلی لیتر)؛ و کافی (۳۰ نانوگرم در میلی لیتر یا بیشتر).

یافته‌ها نشان داد زنان دارای میزان کافی ویتامین D، ۲۷ درصد با احتمال کمتر مرگ به هر دلیلی در طول ۱۰ سال و ۲۲ درصد با احتمال کمتر مرگ به دلیل سرطان سینه مواجه بودند.

این تیم همچنین دریافت که ارتباط بین سطح ویتامین D و نتایج درمان سرطان سینه بدون در نظر گرفتن گیرنده استروژن تومور (ER) مشابه بود. این ارتباط در بین بیماران با وزن پایین‌تر و کسانی که با سرطان‌های سینه پیشرفته‌تر تشخیص داده شده بودند، تا حدودی قوی‌تر به نظر می‌رسد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها