jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۶۱۵   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۳۱

تا امروز یکشنبه 13 ژوئن 2021 برابر با 23 خرداد 1400 بیش از دو میلیارد دوز واکسن کرونا در کشورهای مختلف جهان توزیع شده است. آمارها نشان می دهد روند واکسیناسیون در جهان هم اکنون با سرعت کاهشی روبرو شده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، آخرین وضعیت و آمار مربوط به واکسیناسیون همگانی علیه کرونا در سراسر جهان به شرح زیر است:

 

*تا امروز بیش از دو میلیارد دوز واکسن کرونا در کشورهای مختلف جهان توزیع شده است.

 

*کشور جبل الطارق که در جنوب اسپانیا واقع شده و بیش از 33 هزار نفر جمعیت دارد تنها کشور و به عبارت دیگر قلمرو مستقلی در جهان به شمار می رود که کل جمعیت آن واکسینه شده اند. نرخ واکسینه کردن در این کشور بسیار کوچک و بسیار کم جمعیت 114.7 درصد است.

 

*کشور سیشل در اقیانوس هند هم دومین کشور برتر جهان از لحاظ تزریق واکسن کروناست.این کشور کمی بیش از 97 هزار نفر جمعیت دارد و این جمعیت 67.7 درصد واکسینه شده اند.

 

*کشور و یا به عبارتی جزیره کوچک سن مارینو نیز سومین قلمرو مستقل برتر جهان در زمینه واکسینه کردن جمعیت است. این کشور نیز کمی بیش از 33 هزار نفر جمعیت دارد و تا امروز 64 درصد از کل جمعیت آن واکسن را تزریق کرده اند.

 

*کشور آفریقایی کنگو بدترین وضعیت را در میان سایر کشورهای جهان در زمینه واکسیناسیون علیه کرونا دارد. در این کشور حتی یک دوز هم تزریق نشده است.

 

*نمودار نشان می دهد روند واکسیناسیون در جهان رو به پایین قرار گرفته و میزان تزریق کاهش یافته است. عدم صادرات، عدم تولید و همکاری نکردن برخی کشورها با یکدیگر از عمده دلایل کاهش ناگهانی تزریق در جهان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش