jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۴۰۱   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۵۳

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

تامین مواد اولیه و ایجاد زنجیره ارزش افزوده اولویت ماست

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تامین نیاز تولیدکنندگان و بازار‌های داخلی و ایجاد ارزش افزوده، اولویت اصلی دولت ما در موضوع تامین مواد اولیه خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین، محسن رضایی میرقائد در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی استانی خود در معاونت سیما در جمع خبرنگاران، افزود: مواد اولیه تولیدی کارخانجات ایران باید ابتدا وارد بازار داخلی شود تا با استفاده از آن‌ها بتوانیم محصولات نهایی و با ارزش افزوده بالا را تولید کنیم.

وی افزود: هم اکنون مواد اولیه بسیاری از جمله فولاد، مواد اولیه تولیدی پتروشیمی‌ها و سایر کالا‌های مورد نیاز کارخانجات داخلی بدون ارتباط با صنایع کشور به خارج صادر می‌شود، اما باید زنجیره ارزش افزوده را در صنایع مهم و راهبردی از جمله کشاورزی، معدن و بخش‌های مختلف صنعت ایجاد کرد تا ابتدا صنعت داخلی و تولید کشور تغذیه شود و سپس مازاد آن به خارج صادر گردد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ افزود: مسئله دوم و مهم در این بخش دلال‌ها و مافیای دلالی در کشور است که تلاش می‌کنند مواد اولیه را از واحد‌های تولیدی گرفته و با ثبت شرکت‌های جعلی به فروش برسانند و نه مالیاتی می‌پردازند و نه زنجیره ارزش افزوده را طی می‌کنند که باید با انضباط بخشی اقتصادی در همه رشته‌ها و نظارت ناظران از سوءاستفاده‌ها در این بخش جلوگیری خواهد شد.

رضایی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: دولت ما دولت اقدام و تحول است و برای آبادی ایران اسلامی از همه ایرانیان اعم از داخل و خارج کشور، اقوام مختلف و اقلیت‌ها و جریان‌های سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا و مستقل، دولت ما در خدمت هر فرد شایسته‌ای است که بتواند کاری انجام دهد.

وی افزود: در این راه بجز افرادی که در فساد‌های بزرگ دست داشتند از شایستگان این دولت و دولت‌های قبلی هم استفاده خواهیم کرد چراکه اساس ما شایسته سالاری است و از همه برای آبادی ایران اسلامی استفاده خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر