jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۸۳۶   ۱۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۱:۲۸

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: تا پایان نیمه نخست سال جاری با اتمام فاز اول مجتمع بندری نگین، این مجتمع آماده پذیرش سرمایه‌گذاری در حوزه جنرال کارگو، کانتینری و نفتی می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر؛سیاوش ارجمندزاده روز سه‎ شنبه به رسانه‌‏ها اعلام کرد: در ۲.۵ سال گذشته تاسیسات زیربنایی، جاده‌های دسترسی به ترمینال‌ها، شبکه آبرسانی، برق، فاضلاب، اطفاء حریق این مجتمع در دستور کار قرار گرفته و با جدیت در حال انجام است.

وی بیان کرد: در حوزه کانتینری ظرفیتی معادل ۶۰۰ هزار  تی.ایی.یو، در حوزه نفتی ۲ میلیون تن و در حوزه جنرال کارگو ظرفیتی معادل یک میلیون تن برای مجتمع بندری نگین دیده شده است.
ارجمندزاده اظهار داشت: علاوه بر این یک میلیون تن نیز برای صادرات اسکله نفتی لحاظ شده تا ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا هشت میلیون تنی بندر بوشهر به ۱۶ میلیون تن ارتقا یابد.
وی افزود: در صورت سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی، امکان توسعه مجتمع بندری نگین در آینده باز هم وجود دارد.
ارجمندزاده ادامه داد: با توجه به اینکه بندر بوشهر یکی از بنادر قدیمی کشور است، از نظر پشتوانه‌های اجتماعی  و مردمی از شرایط مناسبی برخوردار و علاوه بر این دارای پسکرانه بندری است که بر ظرفیت‌های بندر اضافه می‌کند.
وی اظهار داشت: پس از تکمیل فاز نخست مجتمع بندری نگین، امکان فعالیت های ارزش افزوده ای و لجستیکی فراهم می شود و با توجه به ترمینال‌های موجود امکان صادرات فراهم خواهد شد.
ارجمندزاده گفت: شرایط برای صادرات با ایجاد مجتمع بندری نگین تسهیل می شود و فعالان اقتصادی می توانند به بهترین شکل ممکن در این زمینه اقدام کنند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث وحدت بیشتر

استاندار بوشهر در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بوشهر گفت: فرهنگ و تمدن غنی مردم این استان باعث شده تا وحدت که حلقه گمشده اخلاق سیاسی است در بوشهر نسبت به خیلی جاها بیشتر باشد که این همدلی در شتاب توسعه ای موثر خواهد بود.

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

حساسیت ها برای تامین پایدار گاز

همزمان با شروع فصل سرد سال و کاهش دما، صنعت گاز رنگ و بویی دیگر به خود می گیرد. حساسیت ها برای تامین پایدار گاز در همه بخش ها به ویژه واحد های خانگی با اولویت بیشتری از سوی شرکت ملی گاز ایران دنبال می شود.

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

کلاف سردرگم پیاده راه سازی

پیاده راه سازی مدتهاست که در میان انبوه مشکلات شهری بوشهر از یاد رفته است و داستان نا تمامی از مشکلات هستند که گریبان مردم کوچه و خیابان را می گیرند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها