jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۶۹۸   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۱:۳۸

فیزیوتراپیست گفت: لیزر می‌تواند التهاب و ورم دیسک را کاهش دهد و درد بیمار را کم کند تا بیمار بتواند به زندگی عادی خود برگردد و با ادامه تمرینات درمانی بتواند از کارهای روزانه دور نماند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس ، شقایق فولادوندی، فیزیوتراپیست  درباره «فوائد درمان دردها به روش لیزر درمانی»،گفت: لیزر تراپی و لیزر درمانی جز روش‌های درمانی است که در فیزیوتراپی و درمان مشکلات عضلانی‌،اسکلتی کاربرد دارد.

وی ادامه داد: این روش، روشی کاملا علمی بر پایه اصول پزشکی است و کاربرد وسیعی در درمان انواع مختلف مشکلات اسکلتی عضلانی داشته و توسط افراد متخصص در امر فیزیوتراپی انجام می‌شود که به صورت لیزر پرتوان و کم توان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به کاربردهای لیزر درمانی، بیان داشت:در درمان مشکلات عضلانی، اسکلتی با منشا دیسکوپتی اسکلتی، عضلانی،گردن دردها، آرتروز مفاصل، التهاب تاندونی و مفصلی مثل دردهای شانه، زانو، هیپ و همچنین اختلالات اعصاب محیطی، سیاتیک و بسیاری از مشکلاتی که مربوط به سیستم عضلانی اسکلتی است کاربرد دارد.

این فیزیوتراپیست عنوان کرد: لیزر با عمق نفوذ بالایی که دارد و اینکه از سطح سلولی می‌تواند سوخت و ساز سلولی را بالا ببرد و ترمیم را از سطح سلولی آغاز کند به عنوان مدالیته درمانی و ترمیمی در روند بهبود و مشکلات اسکلتی عضلانی بسیار تاثیرگذار و مفید است.

فولادوندی تصریح کرد:همچنین در کاهش درد در مشکلات عضلانی اسکلتی با ترشح هورمون‌های کاهنده درد می‌توانند در کاهش درد بیماران بسیار موثر واقع شوند و اینکه ما می‌توانیم از دو مدل لیزر کم توان و پرتوان  در لیزر درمانی و کمک به کاهش درد بیماران و ترمیم در بافت‌های عصبی اسکلتی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بهتر است لیزر تراپی توسط متخصصین فیزیوتراپی در امر درمان انجام شود؛ زیرا اگر توسط غیر درمانگر و غیر متخصص انجام شود،ممکن عوارضی را در پی داشته باشد.

این فیزیوتراپیست اظهار داشت: یکی از کاربردهای بسیاری که لیزر تراپی دارد در امر درمان کمردرد و به خصوص التهابات ناحیه دیسک و فشار بر روی عصب‌های نخاعی که از طریق دیسک وارد می‌شود و موجب التهاب عصب‌های نخاعی می‌شود، است.

فولادوندی خاطرنشان کرد: ایجاد مورمور و گزگز شده و حتی باعث التهاب در عصب‌هایی که از ناحیه دیسک‌های گردنی تحت فشار هستند می‌شود؛ چه در ناحیه گردن و کمر و کلا در ناحیه ستون فقرات که شیوع در کمر و ستون فقرات کمری بیشتر است.

وی افزود: مقالات نشان دادن که لیزر بخاطر خاصیت‌هایی که دارد می‌تواند التهاب و ورم دیسک را کاهش دهد و درد بیمار را کم کند تا بیمار بتواند به زندگی عادی خود  برگردد و با ادامه تمرینات درمانی بتواند از کارهای روزانه و تخصصی خودش دور نماند.

این فیزیوتراپیست گفت: استفاده از لیزر درمانی در آسیب‌های ورزشی به دلیل اینکه اثرات فوری لیزر تراپی به خصوص لیزر پرتوان می‌تواند کمک به رفع آسیب‌هایی که به سیستم عضلانی و یا بافتی ورزشکاران وارد شده کند مفید است.

فولادوندی ابراز داشت: به این دلیل که لیزر اثرات کاهنده درد و در عین حال به دنبال زمان طولانی تر ترمیم را هم در پی دارد، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و می‌تواند ورزشکاران را با انجام تمرینات و درمان با نظر فیزیوتراپیست و ورزش‌های خاص درمانی به زمین بازی برگرداند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها