jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۱۸۱۱۰   ۰۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۳۶

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به دستگیری عاملان تبلیغ تقلب امتحانات نهایی در فضای مجازی، از تمام دانش‌آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم؛ سرهنگ رامین پاشایی با اعلام خبر بازداشت عاملان تبلیغ تقلب در امتحانات نهایی اظهار کرد: برابر رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی اعضای دو باند تبلیغ تقلب و دسیسه در امتحانات نهایی دانش‌آموزان و دانشجویان که در پیام‌رسان تلگرام و اینستاگرام تبلیغات می‌کردند، شناسایی، پس از کسب مجوز قضائی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات ذیصلاح شدند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: اعضای این دو باند در مواجهه با ادله و سایر شواهد به بزه ارتکابی خود اعتراف کرده و اذعان داشتند در بسیاری از موارد پس از دریافت وجه و بیعانه از داوطلبان در ازای شرکت در امتحانات نهایی آنها، هیچگونه خدماتی به آنها ارائه نکرده و با این ترفند از طعمه‌های خود کلاهبرداری می‌کردند.

وی افزود: هم‌اکنون با راه‌اندازی کارگروه‌های ویژه در پلیس فتا تهران بزرگ، استانها و سایر شهرستانهای کشور، بیش از 100 پایگاه عملیاتی نظارت و برخورد قانونی  این نوع تخلف و جرایم را رصد  می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان کرد: در این راستا با همکاری ویژه با وزارت‌خانه آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیدگی با اینگونه تخلفات در جریان بوده و در صورت رؤیت موارد مشابه و مجرمانه درباره دسیسه و تقلب در جریان امتحانات نهایی دانش‌آموزان و دانشجویان برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

پاشایی با بیان اینکه در هنگام کشف موارد مجرمانه در این حوزه، صورت اسامی دانش‌آموزان و دانشجویان متخلف نیز به نهادهای اجرایی دو وزارت‌خانه یاد شده برای اعمال برخوردهای لازم و قانونی اعلام خواهد شد، از تمام دانش‌آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.

معاون اجتماعی پلیس فتا تصریح کرد : خانواده‌ها باید  با توجه به اینکه ارتکاب این اعمال مجرمانه و متخلفانه بعضاً توسط فرزندان آنها به صورت مخفیانه صورت می‌گیرد، ضمن راهنمایی فرزندان نظارت مستمر و دائمی را بر نحوه فعالیتهای تحصیلی و امتحانات آنها داشته باشند.

وی متذکر شد: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک می‌توانند موضوع را برای برخورد قانونی با متخلفان و مجرمان از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  یا شماره تلفن 096380 به پلیس فتا منعکس کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها