jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۷۳۴۹   ۰۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۴۳

باشگاه پیکان ضمن اعلام نارضایتی از حکم کمیته انضباطی درباره اتفاقات دیدار سایپا از شکایت به کمیته استیناف و در صورت لزوم CAS خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین ‌، در پی صدور حکم کمیته انضباطی در ماجرای تعویضی ششم پیکان در مصاف با سایپا و سه بر صفر بازنده شدن پیکان، این باشگاه بیانیه ای را صادر کرد.

در بیانیه باشگاه پیکان آمده است:

"در کمال تاسف حکمی که فقط ذی‌نفعان پرونده انتظارش را داشتند، صادر شد. متاسفانه کمیته انضباطی با حکم امروز همه اهالی فوتبال و حتی افرادی که از کسب این امتیاز بهره مند می شدند را متعجب نموده است .
در این شرایط باشگاه پیکان با توجه به اینکه مقررات انضباطی مطلقا رعایت نشده است , اعتراض رسمی خود را به این مساله انجام خواهد داد.

هرچند که در هیچ کجای مقررات فیفا نیز تعویض مازاد , مصداق بازیکن غیر مجاز و در نتیجه مستوجب بازنده نمودن یک تیم نیست اما در واقع جایی که می توانیم به آیین نامه داخلی استناد کنیم، نیازی به تمسک به مقررات فیفا نیست. طبق ماده 61 آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال موارد نسبت دادن "غیرمجاز" به یک بازیکن کاملا روشن است.

برخلاف اعلام فدراسیون، اتفاقا آیین‌نامه انضباطی در این مورد ساکت نیست و اینکه برخی اعضای محترم کمیته انضباطی نتوانستند استنباط درستی از آیین نامه انضباطی داشته باشند , مشکل آیین نامه نیست.

بار دیگر تکرار می کنیم موارد و مصادیق نسبت دادن بازیکن غیرمجاز و فاقد صلاحیت در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال روشن و واضح است. در نتیجه در این پرونده نیازی به استناد به مقررات فیفا نبوده و مقررات فیفا نیز به هیچ عنوان اینگونه موارد را در زمره بازیکنان غیرمجاز نیاورده است.

بنابراین ضمن تاکید بر اینکه هیچ بازیکن غیرمجازی وارد زمین نشده باید توجه کنیم که آنچه واقع شده تعویض مازاد یک بازیکن مجاز بوده که در دقیقه 97 رخ داده و این بازیکن هم  هیچ تاثیری بر روند یا نتیجه مسابقه نداشته است .  

از سوی دیگر اشتباه پیش آمده در استفاده از بازیکن تعویضی ششم در واقع قصور مسئولان برگزار کننده مسابقه بوده و قطعا در کمیته استیناف این مساله را دنبال خواهیم کرد. 

از کمیته محترم استیناف که همواره نشان داده کمیته مستقلی است، انتظار داریم با توجه به اهمیت و فوریت موضوع و با لحاظ اینکه شرایط خاصی در جدول رده بندی ایجاد شده و تغییر نتیجه می تواند روی سرنوشت تیم های سقوط کننده و پایین جدول تاثیر بگذارد،  هرچه سریع تر و در وقت فوق العاده و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی کند.

در پایان؛ با احترام به رکن قضایی فدراسیون اعلام می داریم قطعا و با جدیت در کمیته استیناف فدراسیون و در صورت لزوم در دادگاه بین المللی ورزش (CAS) به دنبال احقاق حقوق از دست رفته مان هستیم و تسلیم نخواهیم شد ."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها