jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۰۱۵   ۰۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۸

قرار است برای نخستین بار یکی از اعضای ناتو (لهستان) پهپادهای نظامی ساخت ترکیه را خریداری کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، وزارت دفاع لهستان از تصمیم این کشور برای خرید ۲۴ پهپاد نظامی از ترکیه خبر داد. به این ترتیب، لهستان نخستین کشور عضو ناتو خواهد بود که پهپادهای ساخت ترکیه را خریداری می‌کند.

این پهپادهای «بایراکتار تی بی ۲» که نخستین موارد آن سال آینده تحویل لهستان می‌شود؛ قرار است به بمب‌های ضد تانک مجهز شوند. همچنین قرار است لهستان از خدمات آموزشی و فنی در راستای نگهداری از این پهپادها برخوردار شود.

قرارداد خرید این پهپادها هفته آینده و در سفر رئیس جمهور لهستان به ترکیه امضا می‌شود. پهپادهای بایراکتار پیشتر در اختیار جمهوری آذربایجان، قطر و لیبی هم قرار گرفته است.

این در حالی است که کانادا از ماه آوریل، صادرات فناوری پهپادی به ترکیه را با این ادعا که از پهپادهای این کشور در جنگ قره باغ استفاده شد، ممنوع کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر