jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۷۸۴   ۰۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۳۱

رهبر کودتاچیان میانمار یعنی مین آونگ هلینگ ، گفت: رهبر معزول آنگ سان سوچی در خانه سالم است و پس از سرنگونی وی در کودتای 1 فوریه ، چند روز دیگر در دادگاه حاضر می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رویترز ؛  رهبر کنونی میانمار یعنی مین آونگ هلینگ گفت که رهبر معزول این کشور آنگ سان سوچی در خانه سالم است و چند روز دیگر در دادگاه حاضر می شود.

کودتای نظامی، این کشور جنوب شرقی آسیا را به هرج و مرج کشانده و اعتراضات متعددی در این کشور رخ داده است و بیش از 4 هزار نفر نیز دستگیر شده اند.

سوچی ، برنده جایزه صلح نوبل به دلیل مبارزه طولانی مدت خود علیه حاکمان نظامی قبلی ، بازداشت شد. وی با اتهاماتی مختلفی از جمله نقض قانون اسرار دولتی متهم است. 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر