jamejamonline
نشان ایرانی عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۰۱۸   ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۱

شرکت «فاتحان سپهر جم» برای ساماندهی مدیریت حمل‌ونقل سازمان‌ها و افزایش ایمنی خودروهای شخصی، محصولاتی کاربردی را راهی بازار کرده است

فاتحان، سارق خودرو را پشیمان می‌کند!

در سال‌های اخیر به‌دلیل افزایش چشمگیر قیمت خودرو، متأسفانه با روند افزایشی سرقت خودرو و تجهیزات خودرویی روبه‌رو هستیم.

این شرایط باعث شده است مبحث امنیت خودرو مجددا اهمیت بسیاری پیدا کند و مالکان خودروها اقدام به‌نصب دستگاه‌های دزدگیر پیشرفته و جدید روی خودروهایشان کنند؛ اما به‌غیر از دستگاه دزدگیر که به‌نوعی سیستم پیشگیرانه محسوب می‌شود و با ایجاد سروصدای محیطی، در جلوگیری از دزدیده شدن خودرو نقش دارد، در حال حاضر سیستم‌های ردیابی و ضدسرقت خودرو نیز به بازار عرضه شده است که به‌دلیل ویژگی‌های بیشتری که نسبت به دزدگیرها دارند و همچنین نقش آنها در کنترل خودرو از فواصل دور، مورد توجه بسیاری از مالکان خودروها قرار گرفته‌اند.

فاتحان، سارق خودرو را پشیمان می‌کند!

در این سیستم علاوه‌بر امکان موقعیت‌یابی خودرو به‌صورت آنلاین، مالک می‌تواند از راه دور درهای خودرو را قفل یا حتی موتور ماشین را خاموش کند. در این حالت دزدها دیگر توانایی روشن‌کردن مجدد خودرو را نخواهند داشت و مجبور به ترک آن می‌شوند.

شرکت «فاتحان سپهر جم» که تولیدکننده ماژول‌های سخت‌‌افزاری و همچنین نرم‌افزارهای مورد نیاز در سامانه ردیابی خودرو است و سامانه اختصاصی آنها «فاتحان» نام دارد، از شرکت‌های قدیمی و خوشنام این حوزه به‌شمار می‌آید.

علی استکی، موسس و مدیرعامل شرکت «فاتحان سپهر جم» و همچنین بنیان‌گذار سامانه ردیابی خودروی «فاتحان» به جام‌جم می‌گوید: «این شرکت از سال 86 فعالیتش را در حوزه ساماندهی مدیریت حمل‌ونقل آغاز کرده است و پس از صرف زمانی در حدود دو سال، برای طراحی و ساخت نمونه اولیه از سیستم ردیابی و ضدسرقت فاتحان، در سال 89 شرکت را به‌صورت رسمی ثبت کردیم. مجموعه فاتحان که یکی از اولین شرکت‌هایی بود که در این حوزه شروع به‌کار کرد، موفق شد بزرگ‌ترین قرارداد آن زمان را با شهرداری شیراز منعقد کند و تجهیز تمام ماشین‌های خدمات موتوری در این شهر را برعهده بگیرد و آنها را به سامانه ردیابی فاتحان مجهز کند.»

مشتریان سامانه ردیابی «فاتحان»

مدیرعامل شرکت فاتحان سپهر جم، در خصوص دسته‌بندی مشتریانش به جام‌جم می‌گوید: «در سال 95 تصمیم گرفتیم مشتریان‌مان را به دو دسته مشتریان شخصی و سازمانی تقسیم کنیم تا بتوانیم روند خدمات‌رسانی به آنها را بهتر انجام دهیم و با تشخیص به‌موقع نیازهای بازار، عملکردمان را بهبود ببخشیم. در قسمت خودروهای شخصی، مهم‌ترین موضوع همان دزدیده‌شدن خودرو بود، زیرا انواع سیستم‌های بازدارنده مانند دستگاه دزدگیر، قفل فرمان یا پدال، سوئیچ مخفی و ... به‌دلیل ماهیت پیشگیرانه‌ای که دارند، پاسخگوی تمام نیازهای کاربران نبودند؛ بنابراین ما با طراحی و تولید سامانه ردیابی فاتحان، تصمیم گرفتیم تحولی در این حوزه ایجاد کنیم. سیستم‌های ردیابی و ضدسرقت خودرو، ویژگی‌های بسیار کاربردی و موثری در هنگام دزدیده شدن خودرو ارائه می‌دهند؛ این سامانه‌ها به مالکان خودروهای شخصی امکان می‌دهند که از فاصله بسیار دور، توانایی خاموش کردن خودرویشان را داشته باشند و هر لحظه بتوانند موقعیت مکانی خودرو را مشاهده کنند. در کنار این موارد، مالک خودرو هشدارهایی مبنی‌بر حمل خودرو به‌وسیله جرثقیل، به‌سرقت رفتن باتری خودرو، وارد شدن ضربه به خودرو و ... را نیز بر روی تلفن‌همراهش دریافت می‌کند.»

استکی در ادامه می‌گوید: «بخش دیگری از خدمات ما مربوط به مشتریان سازمانی می‌شود؛ این دسته از مشتریان ما اغلب شرکت‌ها، کارخانجات و سازمان‌های خصوصی یا دولتی هستند که تعداد زیادی از خودروها را در قسمت پخش محصولات‌شان دارند و نیاز به دریافت خدماتی در حوزه مدیریت ناوگان دارند. در چنین شرایطی که تعداد خودروهای موجود در ناوگان پخش یک مجموعه زیاد است، معمولا یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیران، آگاهی یافتن از موقعیت مکانی هریک از خودروها و همچنین اطلاع از تعهد رانندگان به انجام وظایف‌شان است. در سیستم مدیریت ناوگان فاتحان، علاوه‌بر رفع این‌گونه نگرانی‌ها، خدمات کاربردی دیگری نیز ارائه می‌شود که مربوط به بحث تعمیرات و نگهداری خودروهاست؛ سامانه فاتحان این امکان را دارد که موعد انجام سرویس‌های دوره‌ای برای هر کدام از خودروهای موجود در ناوگان یک شرکت را از قبل اطلاع دهد تا به‌این وسیله صرفه‌جویی مناسبی در هزینه‌های آن شرکت صورت گیرد.»

ویژگی‌ها و دستاوردها

استکی درباره دانش‌بنیان شدن سامانه ردیابی فاتحان، می‌گوید: «ما در سال 97 موفق شدیم سامانه ردیابی فاتحان را به‌عنوان یک محصول دانش‌بنیان معرفی و مجوزهای لازم در این خصوص را از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری دریافت کنیم. علاوه‌بر اخذ گواهی دانش‌بنیانی، مجوزهای دیگری که مورد نیازمان بوده را از نهادهای مرتبط، مانند نظام صنفی رایانه‌ای، سندیکای الکترونیک و همچنین سندیکای شرکت‌های مکان‌یابی رادیویی، کسب کرده‌ایم.» وی می‌افزاید: «در چند سال ابتدایی فعالیت ما، باور این موضوع که می‌شود خودرو را از فاصله چندهزار کیلومتری پایش کرد و مثلا متوجه شد خودرو با چه سرعت و در کدام جهت درحال حرکت است، برای بسیاری از مردم غیرقابل باور بود. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر و با ظهور فناوری‌های نوین در جنبه‌های مختلف زندگی، دیگر این موضوع چندان عجیب به‌نظر نمی‌رسد و برای عموم جامعه باورپذیر شده است. به‌دلیل همین شرایط است که شرکت فاتحان موفق شده با طیف وسیعی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین شرکت‌هایی که در زمینه‌هایی مانند صنایع غذایی، صنایع دارویی، حمل‌ونقل و ... فعالیت می‌کنند، قرارداد همکاری امضا کند که در صورت تمایل اسامی این مشتریان بزرگ برای خریداران قابل ارائه است.»

چشم‌انداز شرکت «فاتحان سپهر جم»

موسس این شرکت درباره نقشه‌راهی که برای ادامه مسیر مجموعه فاتحان ترسیم شده است، می‌گوید: «سمت‌وسوی برنامه‌های ما برای آینده را دو بخش عمده تعیین می‌کنند؛ یکی از این قسمت‌ها، گسترش بازار در داخل کشور است و دیگری ورود به بازارهای بین‌المللی خواهد بود. در بخش داخلی، هدف اصلی ما گسترش شبکه فروش و خدمات در سراسر کشور است. امیدواریم که با تکیه‌بر حُسن‌شهرتی که طی سال‌های فعالیت‌مان به‌دست آورده‌ایم و همچنین تبلیغاتی که در این زمینه انجام خواهیم داد، بتوانیم در سراسر ایران نمایندگی‌های خدمات و فروش‌مان را دایر کنیم.»
او در ادامه تصریح می‌کند: «در بخش صادرات و ورود به بازارهای خارجی نیز تاکنون جلساتی را برگزار کرده‌ایم و اهداف عمده ما در بخش کشورهای همسایه، بر روی افغانستان و عراق تمرکز خواهد داشت و در بخش کشورهای اروپایی نیز مشخصا به‌دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و مقدمات کار، برای آغاز روابط تجاری با آلمان هستیم.»

مزایای رقابتی سامانه ردیابی «فاتحان»

به‌گفته بنیان‌گذار شرکت فاتحان، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های رقابتی این مجموعه، سابقه زیادی است که در این حوزه دارند؛ علاوه‌براین، یکی از ایده‌های خلاقانه‌ای که شرکت فاتحان در جهت تکمیل و بهینه‌سازی نرم‌افزارش به‌کار گرفته است، شخصی‌سازی نرم‌افزار برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، به‌صورت کاملا رایگان بوده است.

استکی در این خصوص اظهار می‌کند: «ما با توجه به سابقه زیادی که در این زمینه داریم، در طول این سال‌ها با شرکت‌ها و کارخانه‌های بسیاری آشنا شده‌ایم و در ضمن این آشنایی، پس‌از چند ماه استفاده آنها از محصولات‌مان، تلاش کرده‌ایم نظرشان را درخصوص ایرادهای نرم‌افزار جویا شویم و حتی بازخوردهایی از طرف آنها به‌عنوان پیشنهاد دریافت کنیم. به‌عنوان نمونه از شرکتی خواسته‌ایم پیشنهاداتش را برای تکمیل‌کردن نرم‌افزار در جهت سازگاری هرچه بیشتر با کسب‌وکار این شرکت، به ما اعلام کند و ما نیز این تغییرات را به‌طور رایگان در نرم‌افزارمان اعمال کرده‌ایم. این کار به‌مرور زمان، باعث کامل‌ترشدن نرم‌افزار شده است و همچنین افزایش رضایتمندی مشتریان ما را نیز در پی داشته است؛ به‌همین دلیل می‌توان گفت درحال حاضر، فاتحان یکی از قدرتمندترین و کامل‌ترین نرم‌افزارهای موجود در حوزه ساماندهی مدیریت حمل‌ونقل در سطح کشور است.» استکی در ادامه عنوان می‌کند: «تمایل اکثر کاربران داخلی در این حوزه، به‌سمت استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی است، زیرا علاوه‌بر بومی‌بودن طراحی و استفاده از زبان فارسی، امکان پشتیبانی برای محصولات ایرانی وجود دارد که نکته بسیار مهمی در مبحث نرم‌افزارهاست. به‌همین دلایل است که اکنون کیفیت و کارآیی سامانه ردیابی فاتحان را با نمونه‌های مشابه خارجی مقایسه می‌کنند، درحالی که قیمت تجهیزات و نرم‌افزارهای ما حدود یک‌دهم محصولات خارجی است.»

مسیرهای ارتباط با شرکت «فاتحان سپهر جم»

سایت: www.fatehangps.com

ایمیل: info@fatehangps.com

اینستاگرام: fatehangps@

تلفن همراه: 09027759747

تلفن ثابت: 03137759747

آدرس: اصفهان، خیابان سهروردی، مجتمع اسپادانا، طبقه ۵، واحد ۵

فراز سهیلی‌ آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها