jamejamonline
نشان ایرانی عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۶۴۵   ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۵۰

متخصصان مجموعه «پیشرو نگاه زرین» با ارائه اپلیکیشن «ممبرزگرام» موفق به ایجاد ارتباط بین کاربران تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی با صاحبان کسب‌وکارها شده‌اند

افزایش اعضای کانال و گروه با ممبرزگرام

شبکه‌های اجتماعی شاید مهم‌ترین پدیده دو دهه اخیر در جهان باشند؛ بستری که از طریق آنها می‌توان محتوای متنوعی از قبیل متون، عکس‌ها یا ویدئوکلیپ‌هایی را که اغلب زمان محدودی برایشان درنظر گرفته می‌شود با دوستان یا دنبال‌کنندگان خود به اشتراک گذاشت.

اما علاوه‌بر بروز جنبه‌های اجتماعی کاربران در این فضای مجازی، علت اصلی فراگیرشدن شبکه‌های اجتماعی را می‌توان امکانات ویژه آنها برای ایجاد یا گسترش کسب‌وکارها دانست.

افزایش اعضای کانال و گروه با ممبرزگرام

پایین‌بودن هزینه‌ها، دسترسی همیشگی، امنیت در تبادل وجه، سهولت در ارائه محصولات یا خدمات بدون نیاز به حضور فیزیکی و ... از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کسب‌وکارهای مجازی‌ای هستند که از بستر شبکه‌های اجتماعی برای انجام تبلیغات یا کسب درآمد استفاده می‌کنند.

طبیعی است که این شرایط باعث به‌وجود آمدن کسب‌وکارهایی شده است که به‌طور تخصصی خدماتی را در حوزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌دهند.

شرکت «پیشرو نگاه زرین» یکی از همین کسب‌وکارهاست که به تولید اپلیکیشن‌ها یا نرم‌افزارهای تلفن‌همراه در بستر اندروید و آی‌او‌اِس می‌پردازد.

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت «پیشرو نگاه زرین» در خصوص نحوه شکل‌گیری این شرکت به جام‌جم می‌گوید: «ما از سال 90 فعالیت‌مان را در زمینه طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های موبایلی آغاز کردیم و یکی از اولین مجموعه‌هایی بودیم که در ابتدای رواج این‌گونه نرم‌افزارها در کشور، وارد این حوزه شدیم. شرکت پیشرو نگاه زرین در سال 97 به‌صورت رسمی ثبت شد و تا به‌امروز بیش‌از پنج میلیون کاربر منحصربه‌فرد از مجموعه محصولات ما استفاده کرده‌اند؛ این محصولات شامل نرم‌افزارهای تلفن‌همراه می‌شوند که ما وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را نیز به‌منظور تبلیغات و معرفی این اپلیکیشن‌ها، تولید و بهره‌برداری می‌کنیم.»

افزایش اعضای کانال و گروه با ممبرزگرام

حسن یوسف‌ زاده در ادامه می‌افزاید: «خوشبختانه در سال‌های اخیر، تعدادی از نرم‌افزارهای ما در کافه‌بازار و گوگل‌پِلِی جزو 10 اپلیکیشن برتر بوده‌اند و حتی در گوگل‌پلی، در بخش جست‌وجوی جهانی نیز در رده دهم اپلیکیشن‌هایی قرار گرفته است که بیشترین تعداد دانلود را داشته‌اند. اینها در حالی است ما در ابتدای راه فقط دو نفر بودیم که به‌عنوان شریک، شرکت پیشرو نگاه زرین را راه‌اندازی کردیم و حالا تعداد اعضای تیم ما به 11 نفر پرسنل رسمی رسیده‌است. همچنین حدود 500 نفر نیز به‌طور غیرمستقیم و در بخش بازاریابی در حال همکاری با مجموعه ما هستند.»

با «مِمبِرزگرام» بیشتر آشنا شوید

به گفته برزو بسطایی، رئیس هیأت‌مدیره شرکت پیشرو نگاه زرین، یکی از محصولات این شرکت که در حوزه شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نرم‌افزار «مِمبِرزگرام» نام دارد. این اپلیکیشن تاکنون بیش‌از یک‌ونیم میلیون بار از طریق درگاه‌های مختلفی مانند کافه‌بازار، مایکِت و گوگل‌پلی دانلود و نصب شده است.

او در ادامه می‌گوید: «ما در بخش کسب درآمدهای ارزی از طریق ممبرزگرام نیز بسیار خوب عمل کرده‌ایم و با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که به‌ویژه در زمینه اپلیکیشن‌های اندرویدی علیه کشورمان جریان دارد، با کمک ایجاد پنل‌های گوگل‌پلی از طریق واسطه‌هایی که در کشورهای دیگر داریم، موفق به دور زدن این تحریم‌ها شده‌ایم. در حال حاضر بیشترین کاربران بین‌المللی ممبرزگرام از کشورهای هند، اندونزی و ازبکستان هستند.»

این کارآفرین می‌افزاید: «ممبرزگرام با هدف ارائه هرنوع خدماتی که کاربران در حوزه شبکه‌های اجتماعی نیاز دارند، طراحی و ساخته شده است. معرفی کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی که در بخش‌هایی مانند خبر، ورزش، سیاست، فرهنگ، اجتماع و ... فعالیت می‌کنند از یک‌سو و انجام تبلیغاتی که در قالب تبادل لینک در تلگرام صورت می‌گیرد از سوی دیگر، محدوده کلی فعالیت ممبرزگرام را تشکیل می‌دهند؛ اما اصلی‌ترین کاربرد این اَپ، ایجاد ارتباط بین کاربران تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، با صاحبان کسب‌وکارهایی است که در بستر همین شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام فعالیت می‌کنند تا از این طریق جذب مخاطب و در نتیجه میزان فروش آنها افزایش چشمگیری پیدا کند.»

برنامه‌های تعیین شده برای ادامه مسیر

هم‌بنیان‌گذار شرکت پیشرو نگاه زرین، در خصوص برنامه‌های آتی این مجموعه می‌گوید: «به لطف الهی در یکی دو سال اخیر تعداد کاربران خارجی و متعاقب آن، شمار خریدهای خارج از کشور ما رشد بسیار خوبی داشته و از کاربران داخلی پیشی گرفته است؛ همین موضوع در کنار تعداد زیادی از کاربران هندی و اندونزیایی که در حال استفاده از محصولات ما هستند، باعث شده است هسته مدیریتی ما، تأسیس دفتر در یکی از کشورهای همسایه را مدنظر قراردهد. این کار باعث می‌شود امکان استفاده از خدمات پشتیبانان و توسعه‌دهندگان چندزبانه برایمان میسر شود و به این ترتیب بتوانیم دامنه خدماتمان را بیش از پیش گسترش دهیم.»

افزایش اعضای کانال و گروه با ممبرزگرام

بسطایی ادامه می‌دهد: «یکی دیگر از چشم‌اندازهای ما ورود به بازار کشورهای آمریکای جنوبی است؛ طبق تحقیقاتی که تیم ما در این خصوص انجام داده است، متوجه شدیم در کشورهای جنوبی قاره آمریکا و همچنین در کشورهای حوزه دریای کارائیب، شناخت چندانی از محصولات و خدمات نرم‌افزاری آسیا و به‌ویژه ایران وجود ندارد. ما این منطقه از جهان را به‌عنوان یک بازار بالقوه مستعد برای محصولات‌مان می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در سال‌های آینده بتوانیم در عرصه نرم‌افزاری این کشورها نیز وارد شویم.»

مزایای رقابتی ممبرزگرام

مدیرعامل پیشرو نگاه زرین، درباره ویژگی‌های منحصربه‌فرد اپلیکیشن ممبرزگرام می‌گوید: «یکی از عوامل موفقیت ما، قدمتی است که داریم و همچنین تجربه‌ای است که در طول سال‌های فعالیت در این حوزه کسب کرده‌ایم. به‌هرحال آشنایی با تمام زوایا و زیر و بَم کار در زمینه نرم‌افزارهای تلفن‌همراه، امتیاز بزرگی محسوب شده و باعث ایجاد برتری در عرصه رقابت می‌شود.»

یوسف‌زاده در ادامه تصریح می‌کند: «یکی دیگر از ویژگی‌های مجموعه پیشرو نگاه زرین، امکانی است که درخصوص دور زدن تحریم‌های شدید نرم‌افزاری داریم؛ معمولا بیشتر شرکت‌هایی که در سال‌های اخیر قصد ورود به این حوزه را داشته‌اند، به‌دلیل در اختیار نداشتن زیرساخت‌های لازم برای مدیریت اوضاع ناشی از تحریم‌ها، نتوانسته‌اند در عرصه اپلیکیشن‌های موبایلی دوام بیاورند و از گود خارج شده‌اند. سازوکار مورد نیاز برای دور زدن تحریم‌ها، شامل تهیه حساب‌‎کاربری گوگل می‌شود که خودش مستلزم ارتباط داشتن با افراد واسط در خارج از کشور و همچنین امکان تأیید حساب است.»

مسیرهای ارتباط با «پیشرو نگاه زرین»

سایت: www.pnxteam.ir

ایمیل: contact@pnxteam.ir

اینستاگرام: pnx.team@

تماس: 06633432205

فکس: 6815144312

آدرس: لرستان، خرم آباد، کیلومتر پنج جاده خرم آباد- تهران، پردیس دانشگاهی کمالوند، ورودی دانشگاه لرستان، معبر آخر، پارک علم‌وفناوری لرستان

فراز سهیلی‌ آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها