jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۶۲۱   ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۹

در جهان کرونا زده هنوز هم افراد بی شماری مشتاق جدیدترین فیلم های به نمایش درآمده در پرده نقره ای سینما هستند و می خواهند تماشاگر آثار کارگردانان و هنرپیشه های محبوب خود باشند. اما در این شرایط چاره ای جز دیدن فیلم های چینی ندارند!

به گزارش جام جم آنلاین ، هم اکنون در اکثر کشورهای جهان فیلم های سینمایی به صورت آنلاین به معرض نمایش تماشاگران در می آید هر چند در برخی از کشورهای دنیا نظیر چین، نیوزلند سینماها بازگشایی شده اند.

همیشه وقتی پای پرفروش ترین فیلم های گیشه درمیان باشد بی درنگ نام فیلم های هالیوودی مبادرت می شود اما در شرایطی که سینماهای آمریکا هنوز در گسترده ای تعطیل هستند این فیلم های چینی هستند که گیشه می تازند و می فروشند.

 با هم پرفروش ترین و پربیننده ترین فیلم های چینی کنونی جهان را مرور می کنیم، فیلم هایی که در غیاب هالیوودی ها به پرفروش ترین فیلم های جهان تبدیل شده اند.

 

Hi, Mom. سلام مامی. این نام یک فیلم چینی است. در شرایطی که اکثر سینماهای جهان بسته است حالا یک فیلم چینی فرصت این را پیدا کرده تا با سبقت از آثار هالیوودی نگاه ها را به خود خیره کند. این فیلم داستان زنی است که به گذشته سفر می کند تا فرصت این را پیدا کند با مادر خود ارتباط بهتری داشته باشد و زندگی بهتری را بسازد. این فیلم هم اکنون در سینماهای استرالیا، هنگ کنگ، نیوزلند و چین به نمایش درآمده و تا امروز پربیننده ترین فیلم این هفته بوده است.

فیلم دیگری که به معرض نمایش سینماها درآمده قسمت سوم یک فیلم چینی به نام «کارآگاه چینی 3» است. در قسمت سوم این فیلم می بینیم که یک جنایت بزرگ در توکیو پایتخت ژاپن رخ می دهد و کارآگاهان قهرمان این فیلم یعنی تانگ رن و سین فنگ در مورد تحقیق درباره این جنایت کار خود را آغاز می کنند. نبرد بین قوی ترین کارآگاهان آسیا به یک نمایش خنده دار تبدیل می شود. این فیلم هم اکنون دومین فیلم پرفروش جهان است که در سینماهای هنگ کنگ، نیوزلند و چین و البته استرالیا به نمایش درآمده است.

فیلم بعدی ساخته مشترک هنگ کنگ و تایوان است و گودزیلا علیه کونگ نام دارد. در این فیلم بزرگ ترین نمادهای سینما یعنی گودزیلا و کینگ کونگ مقابل هم قرار می گیرند تا شاهد سومین فیلم پربیننده در جهان در حال حاضر باشیم. این فیلم تخیلی در سینماهای متعددی در آسیا، آمریکای جنوبی و اروپا به نمایش درآمده است.

ادیسه نویسندگان نام دیگر فیلم چینی هاست. داستان این تریلر چینی از این قرار است که مردی شش سال پس از ربودن دخترش  برای کشتن نویسنده یک رمان فانتزی استخدام می شود اما به نظر می رسد دنیای رمان با واقعیت تلاقی می کند.

«خواهر» دیگر فیلم پرفروش چینی هاست. این فیلم که موضوعی اجتماعی دارد داستان دختری را روایت می کند که والدین خود را از دست داده است و با مسئله دنبال کردن زندگی مستقل یا تربیت برادر کوچک ترش روبرو است. این فیلم فقط در سه کشور استرالیا، چین و نیوزلند به نمایش درآمده است.

«تام و جری» از جنس چینی. این انیمیشنی است که چینی ها ساخته اند و هم اکنون در سینماهای بسیاری در آسیا، آمریکای جنوبی، اروپا و اقیانوسیه به نمایش درآمده است. داستان این انیمیشن از جایی شروع می شود که در هتل رویال گیت قرار است یک مراسم عروسی برگزار شود اما مشکل اینجاست که جری موشه در این هتل زندگی می کند. صاحبان هتل برای خلاصی از شر جری متوسل به تام گربه می شوند. نبرد بین تام و جری مثل همیشه سوژه خنده داری است.

هیلدا حسینی خواه / جام جم آنلاین 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: