jamejamonline
بوشهر عمومی کد خبر: ۱۳۱۴۰۱۸   ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۰

سرپرست مرکز خون بند ناف استان بوشهر اعلام کرد

رتبه برتر بوشهر در سلول های بنیادی

سرپرست مرکز خون بند ناف استان بوشهر از کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول‌های بنیادی استان بوشهر خبر داد...

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، علیرضا چمکوری با تبریک روز جهانی ماما عنوان کرد:دفتر بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف رویان بوشهر از سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز و با همکاری ماماها و پزشکان متخصص استان در زمینه جمع آوری نمونه‌های خون بندناف فعالیت داشته که در این مدت هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت به دستاوردها و پیشرفت خوبی دست پیدا کرده است.

این مسئول با اشاره به کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول‌های بنیادی بوشهر اظهار کرد: از لحاظ کمی دفتر بوشهر از هفده نمونه در ماه در سال ۱۳۹۷، به تعداد ۴۸ نمونه در ماه در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده است و در سال جدید نیز با کمکی که توسط ماماهای عزیز و همراهانمان در گرفتن نمونه های اورژانسی و ذخیره سازی بندناف انجام شد توانستیم به رتبه خوبی در زمینه جمع آوری نمونه‌های با کیفیت در کشور برسیم.

سرپرست مرکز خون بند ناف رویان بوشهر عنوان کرد: ماماها بعد از عقد قرارداد و مراحل ثبت نام خانوارها با هماهنگی مرکز در هر ساعت از شبانه روز به بیمارستان اعزام شده و در اتاق عمل بعد از انجام زایمان با وسایلی که در اختیار ایشان قرار داده شده خون بندناف را در کیسه استاندارد مربوطه نمونه گیری کرده و به دفتر بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف انتقال می‌دهند. پس از سیر مراحل فنی به صورت هوایی به بانک سلول‌های بنیادی خون بندناف کشور جهت انجام آزمایشات لازم و ذخیره‌سازی سلول‌ها ارسال می‌شود.

چمکوری افزود: این عزیزان با این کار خدادوستانه در جمع آوری خون بندناف و مشاوره در زمینه فرهنگ سازی ذخیره خون بندناف نیز یاریگر مراکز هستند.

وی خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن آرزوی توفیق برای این عزیزان و همه تلاشگران عرصه سلامت که به صورت شبانه‌روز در حال خدمت رسانی به مردم بوده و در اتاق عمل ما را همراهی می نمایند، صحت و سلامتی برایشان آرزومندم.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
گردشگری عشایری در استان تقویت می‌شود

گردشگری عشایری در استان تقویت می‌شود

دوره‌های آموزشی لازم برای رفع مشکلات اقتصادی، توانمندسازی خانواده‌های عشایر، معرفی تولیدات صنایع‌دستی و محصولات غذایی آنها برگزار خواهد شد تا مهارت‌های موجود در این زمینه تقویت شود و به جذب گردشگر در این حوزه کمک کند

کارنامه مطلوب مدیریت شهری و روستایی

کارنامه مطلوب مدیریت شهری و روستایی

اکنون که در آستانه شروع فعالیت دوره ششم شوراهای اسلامی با حضور شهرداران جدید قرار داریم، امیدوارم شوراها و شهرداران با برنامه ریزی متناسب با شاخص‌های مرتبط با هر منطقه بتوانند یک دوره چهارساله موفق را رقم بزنند.

سرویس بوشهر - گفتگو

بیشتر