jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۹۷۰   ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۰:۱۱

آخرین اخبار مربوط به کووید19 را اینجا بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

 

*به دنبال شیوع گسترده بیماری کرونا در کشور همسایه هند یعنی نپال، ارتش نپال  ساخت بیمارستان موقت در غرب این کشور را آغاز کرد.

 

*با وجود اینکه 85 درصد از جمعیت جزیره سیشل علیه واکسن کرونا واکسینه شده اند اما روز گذشته مجددا افزایش موارد ابتلا به کرونا در این کشور گزارش شد.

 

*ورژن جدیدی از واکسن فایزر در حال ساخت است که توانایی نگهداری آن در یخچال به مدت چند روز وجود دارد و قابل تزریق به کودکان دو ساله هم هست.

 

*کرونای هندی به انگلیس هم رسیده و آخرین ارزیابی ها نشان می دهد که 10 درصد از کل مبتلایان جدید در لندن مبتلا به نوع هندی آن هستند.

 

*محققان بریتانیایی پیشنهاد می دهند با توجه به احتمال انتقال ویروس کرونا از حیوان به انسان ، حیوانات پرخطر نیز باید واکسینه شوند.

 

*شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور هند از مرز 20 میلیون نفر گذشته است.

 

*با وجود انتقادات شدید به دولت استرالیا بابت در نظرگرفتن جرایم سنگین و زندان برای افرادی که از هند به این کشور بازمی گردند بار دیگر اعلام شد که مسافرانی که به هند رفته اند فعلا حق بازگشت به استرالیا را ندارند.

 

*شمار فوت شده های ناشی از کرونا در آمریکا  به 592 هزار و 409 نفر رسیده است و این کشور همچنان رکورددار مرگ و میر ناشی از کرونا به شمار می رود. در برزیل نیز تا امروز 411 هزار و 854 نفر جان باخته اند.

 

*408 روز از اعلام شدن بیماری کرونا به عنوان یک پاندمی (همه گیری) در سراسر جهان گذشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش