آیین رونمایی از دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی برگزار شد.
کد خبر: ۱۳۱۲۳۷۳

۷ دستاورد دفاعی جهاد خودکفایی نزاجا رونمایی شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، آیین رونمایی و تحویل دهی دستاوردهای دفاعی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا صبح امروز (یکشنبه) با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا برگزار شد.

در این مراسم از ۷ دستاورد رونمایی شد:

۱_ هشدار دهنده امواج راداری محمول بر پهپاد
دارای قابلیت کشف شناسایی و اختلال رادارهای مراقبت هوایی محمول بر انواع پهپادها، بالگرد و هواپیماهای جنگنده جهت مقابله با انواع تهدیدات راداری، مراقبتی و هدایتی است. این سامانه کاملاً بومی و مبتنی بر فناوری‌های داخلی است.
 
۲_ هشدار دهنده لیزری محمول بر پهپاد
دارای قابلیت شناسایی تسلیحات هدایت شونده‌های لیزری و تهدیدات هواپایه، اعلام هشدار در مقابل سامانه‌های پدافند هوایی برد کوتاه دشمن از جمله دفاع لیزری پرتوان نابودگر و قابلیت ارسال و اعلام هشدار به ایستگاه کنترل و هدایت زمینی پهپاد از جمله مشخصات این هشدار دهنده است.
 
۳_ رانش یک (بومی سازی و ساخت موتور میکرو توربوجت)
دارای قابلیت کاربردی در سامانه‌های پهپادی، هواپیماهای سبک تک نفره قایق‌های بدون سرنشین، انواع سامانه‌های موشکی، به عنوان موتور پیشران و راه اندازی موتورهای اصلی هواپیما است. دارای وزن کم، دور بالا تراست مناسب، تنوع در سوخت، سقف پروازی بالا در مقایسه با موتورهای پیستونی و قابلیت حمل محموله و افزایش مداومت پروازی در انواع پهپادها از دیگر قابلیت‌های رانش یک است.
 
۴_ تیام ۱۴۰۰ (سامانه خود حفاظتی پهپادی کشف و شناسایی رادارهای هدایتی و مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد)
این سامانه دارای باندهای فرکانسی موجود، قابلیت آشکارسازی انواع سیگنال راداری مراقبت هوایی را دارد و به صورت هوشمند سیگنال دریافتی را به منظور مقابله و مختل کردن به اخلال‌گر منتقل کند.
 
۵_ پرواز جمع سامانه پرواز شبکه محور مبتنی بر هوش مصنوعی
این سامانه متشکل از پهپاد پیشرو، پهپادهای دنباله‌رو و ایستگاه زمینی بوده که قابلیت اجرای عملیات به صورت برخط و یا برنامه‌ریزی شده به پهپادهای دنباله‌رو را دارا است.
همچنین انجام ماموریت‌های شناسایی، مراقبت و انهدام اهداف زمینی و پروازی دشمن، برد عملیاتی و مداومت پروازی مناسب، قابلیت شبکه شدن از ۳ تا چند فروند بر روی انواع پهپادهای داخلی، دارای لینک امن و سیستم هدایت کنترل کاملاً بومی از دیگر قابلیت‌های پرواز جمع است.
 
۶_ طاها ۱۴۰۰ (سامانه اخلالگر رادارهای مراقبت هوایی دشمن محمول بر پهپاد)
این سامانه با توان مناسب و با استفاده از آنتن‌های جهتی به صورت هوشمند منطقه عملیاتی وسیعی را تحت پوشش داشته و امنیت پروازی انواع پهپادها را در منطقه دشمن حفظ می‌کند. همچنین هوشمندی، وزن کم، ولتاژ مصرفی پایین و قابلیت نصب سریع و آسان از جمله قابلیت‌های این سامانه در بهره‌برداری در انواع پهپادهای داخلی می‌باشد
 
۷_ سامانه‌های اخلالگر ارتقا یافته زمین پایه
مقابله با تهدیدات پهپادی و سامانه‌های هدایت پذیر از راه دور با ایجاد اخلال در سیستم هدایت و ناوبری این نوع تهدیدات، قابلیت اخلال در اکثر باندهای فرکانسی، قابلیت بهره‌برداری در کلیه مناطق عملیاتی و صحنه نبرد، استقرار سریع، تداوم در بهره برداری، هوشمندی و عدم نیاز به کاربر از دیگر قابلیت‌های این سامانه‌ها است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها