jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۸۰۲   ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۹:۳۱

اظهارات بایدن پس از محکومیت قاتل جورج فلوید در دادگاه

بایدن: نژادپرستی روح آمریکا را آلوده کرده است +فیلم

رئیس جمهور آمریکا پس از محکومیت قاتل جورج فلوید گفت: نژادپرستی ساختاری در این کشور روح مردم آمریکا را آلوده کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا پس از محکومیت قاتل جورج فلوید در سخنانی این اقدام را در راستای اجرای عدالت نژادی در آمریکا دانست و افزود، نژادپرستی ساختاری همان طور که «کامالا هریس» معاون رئیس جمهور آمریکا به آن اشاره کرد، روح آمریکا را آلوده کرده است.
 
تعداد بازدید : 10


جو بایدن افزود،قتل جورج فلوید در روز روشن بود و این موضوعی بود که جهان آن را تماشا کرد.
 
«درک شووین»، افسر پلیس قاتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی، براساس اعلام رای هیأت منصفه دادگاه مینیاپولیس آمریکا در هر سه ردیف اتّهام، به عنوان مجرم شناخته شد.

پس از اعلام نظر دادگاه و گناهکار شناخته شدن شووین، مردم حاضر در روبروز دادگاه شادی خود را ابراز کردند.

 تظاهرات علیه نژادپرستی در شهرهای آمریکا پس از پایان دادگاه قاتل جورج فلوید
همزمان با اعلام رأی دادگاه بررسی پرونده قتل جورج فلوید و مجرم شناخته شدن افسر پلیس متهم در این پرونده در همه موارد اتهامی، ده‌ها شهروند آمریکایی غالبا آفریقایی تبار با تجمع در مقابل دادگاه شهر مینیاپولیس علیه نژاد پرستی شعار سر دادند.

تعداد بازدید : 3


ده‌ها نفر نیز با برگزاری تظاهرات در نیویورک پس از اعلام حکم دادگاه جورج فلوید و مجرم شناخته شدن مأمور پلیس متهم در این پرونده، ضمن ابراز رضایت از این حکم، علیه نژادپرستی شعار سر دادند.

درک شاوین در ماه مه سال ۲۰۲۰ به اتهام قتل جورج فلوید یک آمریکایی آفریقایی تبار، دستگیر شد.

مرگ جورج فلوید سبب به راه افتادن موجی از اعتراض‌ها و راهپیمایی‌های سراسری در آمریکا علیه رفتار نژادپرستانه نهادینه شده در میان نیرو‌های پلیس سفیدپوست آمریکا شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر