استاندار ایلام بر لزوم تدوین دایره المعارف دفاع مقدس در ایلام تاکید کرد و گفت: با توجه به نقش شاخص ایلام در جنگ تحمیلی، تدوین دایره المعارف دفاع مقدس در این استان ضرورت دارد.
کد خبر: ۱۳۱۱۶۰۹
به گزارش جام جم آنلاین ایلام؛ محمد نوذری در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اظهار کرد: رشادت و مقاومت مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس سند افتخاری است که می‌تواند الگویی برای دفاع از مرزهای کشور باشد.
 
وی، خواستار تدوین یک طرح پژوهشی علمی برای نشان دادن ارزش‌ها و رشادت‌های مردم در هشت سال دفاع مقدس شد و ادامه داد: اینکه تاکنون در حوزه دفاع مقدس در زمینه تولید فیلم‌های فاخر اقدام شاخصی در استان صورت نگرفته بیانگر مظلومیت استان در این حوزه است.
 
نوذری، نشان دادن رشادت‌های مردم استان در دوران جنگ تحمیلی را یکی از راهکارهای گریز از مظلومیت فرهنگی در استان عنوان کرد و افزود: استانداری ایلام به منظور رفع این مظلومیت طی روزهای گذشته پیگیری‌های مهمی را با مسئولان سیمان فیلم و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما به عمل آورده که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.
استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تکمیل یادمان‌های شهدا در مناطق عملیاتی میمک، شرهانی و مهران شد و تصریح کرد: شرکت‌های نفتی مستقر در مناطق مرزی در راستای مسئولیت اجتماعی خود باید در این زمینه مددرسان مسئولان استان باشند.
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها