مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با افزایش قابل توجه از ۱۹۰ به ۳۱۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته و از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به ۱۸ هزار و ۵۱۳ نفر رسید.
کد خبر: ۱۳۱۰۹۵۷
به گزارش جام جم آنلاین اصفهان، افزایش ۱۲۲ موردی شمار آزمایش مثبت کرونا در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل حاکی از روند رو به رشد و نگران‌کننده شیوع این ویروس در منطقه است.

مریم امیدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اکنون در مجموع ۳۳۲ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی منطقه کاشان بستری هستند، افزود: ۲۹۴  نفر از این تعداد در کاشان و ۳۸ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۵۰ نفر در کاشان با سن ۲ تا ۸۸ سال و هشت نفر از آران و بیدگل با سن یک تا ۶۵ سال تحت مراقبت و درمان هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان شمار موارد بستری بیماران کویید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی این منطقه را ۴۶ نفر اعلام و اضافه کرد: ۴۴ نفر از بیماران در کاشان ۲ نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته فوت یک بیمار مرد ۶۴ ساله به دلیل کووید ۱۹ در مرکزهای درمانی شهرستان آران و بیدگل ثبت شد.

امیدی گفت: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون ۱۵۵ هزار و ۳۷۹ نفر به مرکزهای بستری، تشخیص سرپایی و درمانی شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان مراجعه کردند.

به گفته وی، در این مدت، ۹ هزار و ۶۰۷ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل ترخیص شدند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

همراه با موج چهارم شیوع کرونا در کشور وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اواسط فروردین از زرد به نارنجی تغییر یافت و وضعیت کاشان ۱۶ فروردین قرمز شد.

بر پایه مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در وضعیت قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل می‌شوند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار خواهد گرفت.
همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.
 


   


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها