jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۵۰۱   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۲

آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا را اینجا بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مرور بر مهم ترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

 

*مقامات بهداشتی چین می گویند موثر بودن واکسن های کرونای ساخت چین بالا نیست و ایمنی بالایی را ایجاد نمی کند.

*میلیون‌ها نفر در ماه آوریل برای یک جشنواره بزرگ هندو و بزرگ‌ترین زیارت زمین به سراسر هند سفر کرده‌اند.

این موضوع نگرانی‌های امنیتی را افزایش داد، چرا که این کشور در یکی از بزرگ ترین بحران های انسانی کرونا است. دولت هند قصد دارد با گماردن هزاران نیرو کنترلی را بر روی این اوضاع ایجاد کند. پیش بینی می شود بعد از این فستیوال شمار مبتلایان روزانه در این کشور بالاتر برود.

*دانشمندان مستقر در پنتاگون در حال ساخت میکروچیپی هستند که زیر پوست جاسازی می شود و به شکل یک ژل سبز رنگ است. این میکروچیپ قادر است احتمال وجود داشتن ویروس کرونا را در بدن تشخیص بدهد. این دانشمندان راه های مختلفی برای تشخیص و درمان کرونا را امتحان کرده اند و حالا این میکروچیپ جدیدترین طرح آنهاست.

*برخی از بازیکنان تیم فوتبال لسترسیتی با حضور در یک پارتی شبانه در آستانه اخراج از این تیم قرار دارند. آنها شبانه خود را به یک پارتی رسانده اند. حضور آنها در این جشن در رسانه های انگلیسی بازتاب بسیار گسترده ای داشته است.  در انگلیس هنوز در بسیاری نقاط محدودیت های شدید و سفت و سخت کرونایی حاکم است.

*محققان آمریکایی همچنان بر روی افزایش مشکلات ذهنی و روحی نزد کودکان در مدت دوره همه گیری و قرنطینه هشدار می دهند و می گویند باید به این مشکلات رسیدگی شود.

*برزیل یکی از کانون های جهانی ابتلا به کرونا است با این وجود شب گذشته هند با ثبت بیش از ۱۶۰ هزار مبتلا، از این کشور آمریکای لاتین پیشی گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش