jamejamonline
بوشهر کد خبر: ۱۳۱۰۴۳۱   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۱۸

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر:

مهارت آموزی فنی به  32 هزار نفر

سنگ زیربنای موفقیت، درک ارزش مهارت‌ها در کنار باور و پشتکار است مهارت افزایی و آموزش امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

 

 

به گزارش جام جم آنلاین بوشهر، عبدالحمید دراهکی مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: سنگ زیربنای موفقیت ،درک ارزش مهارت‌ها در کنار باور و پشتکار است مهارت افزایی و آموزش امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود.در ارائه آموزش‌های مهارتی در بخشهای صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری، پادگان، زندان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، عشایر، مراکز درمان اجباری، کارگاه‌های صنایع و اصناف و سکونتگاه‌های غیر رسمی اداره کل استان موفق به تحقق اهداف آموزشی شده است.

 وی افزود: مراکز آموزش فني و حرفه اي فرصتی برای جوانان جویای کار و فاقد شغل است. آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، افزایش توانمندی های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا را برای متقاضیان آموزش های مهارتی در اولویت قرار داده است.

دراهکی ادامه داد: سیاست آموزشی در مراکز آموزش و فنی وحرفه ای مبنی بر ارائه آموزش‌ها به شکل رایگان است اما برخی صاحبان صنایع از این فرصت بهره لازم را نمی‌برند و گاها از این قابلیت بی اطلاع هستند که می‌طلبد رسانه‌های جمعی جهت تحقق این مهم درکنارآموزش های فنی و حرفه‌ای گام بردارند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در همین راستا در سال گذشته 32 هزار و 145 نفر در دو بخش دولتی و خصوصی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در 10 شهرستان استان بوشهر فرا گرفته‌اند.

 وی افزود: تحقق 97 درصدی آموزش های بخش خصوصی استان بوشهر در سال گذشته یکی از توفیقات فنی و حرفه ای استان بود. آموزشگاه های خصوصی استان با تعهد آموزش يک میلیون و 900 هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی يک میلیون و 888 هزار و 786  نفر ساعت آموزش را ارائه کردند.

 دراهکی ادامه داد:  12 هزار و 364 نفر دوره در آموزشگاه های آزاد شامل 7 هزار و 499 نفر دوره زن و ۴ هزار و 865 نفر دوره مرد برگزار شده است.در حال حاضر   15 مرکز ثابت و 8 شعبه سیار دولتی در استان فعالیت دارند. در مجموع 20 هزار و 581  نفردوره آموزش‌های مهارتی در قالب 606 حرفه  به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان و در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو، تعمیر موتور قایق بنزینی، کارآفرینی، ایمنی و بهداشت، تراش سی ان سی، عمران در  شرايط کرونايي و خاص جامعه ارائه شده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس بوشهر - یادداشت

بیشتر
تحول خواهی به سبک جهادی جوانان

تحول خواهی به سبک جهادی جوانان

اعیاد اسلامی مانند «عید فطر» ، «عید قربان» دارای ابعاد تربیتی است که موجب ارتقای سطح معرفت و سامان یابی الهی شخصیت انسان می ‌گردد. عید فطر،عید بازگشت انسان به محبوبیت الهی و قرار گرفتن در مقام پاکی از گناهان و اوج کسب ثواب بی کران است.

پرندگان تلف شده به دامپزشکی تحویل داده شد

پرندگان تلف شده به دامپزشکی تحویل داده شد

کامبیز عبدالهی؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه در خصوص خبر مرگ پرندگان در سواحل این شهرستان گفت:ساس گزارش رسیده به اداره محیط زیست شهرستان گناوه، شخصی که خبر را منتشر کرده بود را جستجو نمودیم و سوالاتی در این خصوص از ایشان پرسیدیم و نمونه هایی که جمع آوری کرده بود به تعداد 6 قطعه پرنده از وی تحویل گرفتیم و نوار ساحلی را از گناوه تا بینک پایش نموده که 6 قطعه دیگر در فاصله حدودا 700 متری از هم مشاهده و جمع آوری نمودیم و سپس به دامپزشکی جهت نمونه برداری و یافتن دلیل و علل تلف شدن آن پرندگان تحویل دادیم.

برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳تا۶ سال امسال  انجام می شود

برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳تا۶ سال امسال انجام می شود

تنبلی چشم یا آمبلیوپی نوعی اختلال است که دید را کاهش می دهد وپیشرفت آن باعث کم بینایی یا نابینایی می شود. ازآنجایی که امبلیوپی بیماری به علت ظاهر سالم چشم قابل تشخیص نیست وتنها راه پیشگیری از تنبلی چشم، تشخیص بموقع عوامل ایجاد کننده ان است...