رئیس ستاد کل نیروهای ‌مسلح:

فشار حداکثری دشمن غیر از وعده و فریب نیست

رئیس ستاد کل نیروهای ‌مسلح گفت:دولت‌های دموکراتیک در آمریکا پنجه فولادی داخل دستکش مخملی فرو برده و دائما در حال توطئه بوده و وعده های توخالی درباره رفع تحریم ها داده و تلاش می‌کنند تا با مذاکرات طولانی به همراه مطالبات جدید، اتفاقاتی را رقم بزنند.
کد خبر: ۱۳۱۰۲۰۳

به گزارش جام جم آنلاین، سرلشکر پاسدار محمدباقری در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران ناجا (به صورت ارتباط تصویری) اظهار داشت: یاد و خاطره امام (ره) و شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و به ویژه شهیدان مدافع نظم و امنیت، شهدای مرزبانی، نیروی انتظامی و مدافعان سلامت را گرامی می داریم.

وی افزود: عرض سلام و ارادت محضر فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی داریم و خدمت همه جانبازان، ایثارگران و تلاشگران نیروی انتظامی و خانواده های محترم آنان را که سختی های ماموریت های متنوع و گسترده پلیس را تحمل می کنند، نیز سلام عرض می کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اشاره کرد: همچنین در این ایام و با توجه به سالگرد شهادت شهید مرتضی آوینی و سپهبد شهید صیاد شیرازی، یاد و خاطره این دو شهید بزرگوار را نیز گرامی می داریم؛ آغاز سال 1400 شمسی را تبریک گفته و امید است که سالی پر خیر و برکت پیش روی ملت شریف و عزیزانمان در نیروی انتظامی باشد و روز به روز و سال به سال در مسیر دست یابی به اهداف و آرمان ها باشیم.

وی‌ در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در ایام پایانی ماه عظیم شعبان و آستانه حلول ماه مبارک رمضان قرار داریم؛ امید است همه ما از فیوضات این ماه شریف بهره برده و با آمادگی وارد ماه ضیافت الهی و بندگی شویم.

برقراری امنیت پایدار

سرلشکر پاسدار باقری بیان کرد: تلاش برای برقراری نظم و امنیت پایدار با زبان روزه، افتخاری است که نصیب همرزمان و عزیزانمان در نیروی انتظامی در سراسر کشور می شود که ماموریت های سخت و طاقت فرسایی را در عین روزه داری انجام می دهند و قطعا اجر و پاداش مضاعفی خواهند داشت.

قدردانی از تلاش های ناجا

وی ادامه داد: جا دارد از همه تلاش ها، زحمات و پیشرفت های نیروی انتظامی، تلاش یکایک فرماندهان و مدیران در تمام سطوح؛ مرزها، جاده ها، روستاها، شهرها و ... قدردانی کنم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: در سال 99 علاوه بر تمام ماموریت های طاقت فرسا، مسئله ماموریت های سنگین ناجا در امر مقابله با بیماری کرونا و مدیریت ابعاد مختلف آن را توسط نیروی انتظامی شاهد بودیم؛ این نیرو در کنترل آمد و شدها در جاده ها، کنترل فعالیت اصناف، کشف کالاهای احتکاری و ارائه در بازار، فعالیت های چشمگیر کادر درمانی و پزشکی ناجا در بیمارستان های نیروی انتظامی و ... حقیقتا خوش درخشید و اجرای بخش اعظمی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را عهده دار شد.

سرلشکر پاسدار باقری اشاره کرد: در ایام اخیر و تعطیلات نوروزی نیز، نیروهای پلیس از 25 اسفند تا 15 فروردین به طور شبانه روز فعالیت ها را برعهده داشته و به همه عزیزان خداقوت می گویم و ان شاء الله با بهره مندی از فیوضات ماه شعبان و رمضان ، با انرژی مضاعف تری، سال پرتلاش دیگری را آغاز کنند.

تحقق شعار سال

وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری مدظله العالی شعار سال 1400 را مانند چند سال اخیر، در حوزه اقتصاد نامیدند و شعار تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها را به عنوان شعار سال اعلام داشتند، بنابراین باید بگویم نیروی انتظامی در عملی شدن این شعار مسئولیت سنگین و بی بدیلی را عهده دار است.

سرلشکر پاسدار باقری اضافه کرد: ایجاد امنیت به عنوان بستری امن و آرام برای فعالیت های تولیدی و اقتصادی لازم و ضروری است؛ هیچ فعالیتی از جمله اقتصادی بدون امنیت و وجود آن امکان پذیر نیست، مقابله جدی با قاچاق در مرزها و ... بسیار حائز اهمیت است؛ اگر مقابله با قاچاق نباشد فعالیت های تولیدی با مشکل مواجه می شوند.

ابتکار در مقابله با قاچاق و مفاسد اقتصادی

وی افزود: برخورد با مفاسد اقتصادی نیز بسیار حائز اهمیت است؛ در تمام این سال ها، فعالیت ها در این حوزه های اشاره شده رشد چشمگیری در نیروی انتظامی داشته است و تشکیل پلیس امنیت اقتصادی، بسیج توان و امکانات ناجا برای این حوزه و ... از جمله ابتکارات فرمانده محترم نیروی انتظامی است.

وی ‌با تاکید بر تشدید اقدامات مقابله ای با قاچاق یادآور شد: امیدواریم در سال جاری با تشدید فعالیت ها، بستر مناسبی برای توسعه فعالیت های اقتصادی صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: سال 1400 را در شرایطی آغاز کردیم که حوزه تهدیدات بحمداله با درایت و مدیریت عالی فرمانده معظم کل قوا مدظله العالی و همراهی بی نظیر ملت شریف ایران اسلامی بی اثر شد؛ به تهدیدات دشمن، بازدارندگی دفاعی کشور، پاسخ داد و امنیت قابل قبولی در کشور برقرار شد و تداوم دارد.

پنجه فولادی در دستکش مخملی

سرلشکر پاسدار باقری یادآور شد: دشمنی که شاخ و شانه می کشید و تهدید می کرد، خود صحنه را با فضاحت ترک کرد و دولت دیگری بر سر کار آمد، فشارهای حداکثری دشمن در دولت جدید غیر از وعده و فریب چیزی نیاورده است و تجربه نشان می دهد که دولت های دموکراتیکی که در آمریکا بر سر کار می آیندپنجه فولادی داخل دستکش مخملی فرو برده و دائما در حال توطئه هستند و وعده های توخالی در خصوص توسعه گشایش اقتصادی و رفع تحریم ها می دهند، تلاش زیادی می کنند تا با مذاکرات طولانی به همراه مطالبات جدید، اتفاقاتی را رقم بزنند.

مشی راهبردی جمهوری اسلامی ایران

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: در حالی که مشی راهبردی جمهوری اسلامی ایران همان گونه که مقام معظم رهبری ترسیم کردند؛ صرفا رفع کامل تحریم ها است و به هر عنوان، تحریمی علیه نظام اسلامی روا داشته اند بایستی به طور کامل برداشته شود و در عمل راستی آزمایی شود؛ آنگاه است که ایران چون همیشه برعهد خود صادق و عامل بوده و به تعهدات باز می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سال 1400؛ طلیعه قرن جدید است که باید به شکل دقیق و راهبردی برای احتمالات و سناریوهای محتمل، همکاران را برای صحنه های ماموریتی آماده کنیم؛ این سال زمان تدوین برنامه هفت ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و برنامه هفت ساله نیروهای مسلح از جمله ناجا است، به همین جهت اهمیت فوق العاده ای دارد.

امنیت؛ رکن رکین برنامه های کشور

سرلشکر پاسدار باقری در ادامه امنیت را رکن رکین تمام برنامه های کشور دانست و ماموریت های نیروی انتظامی را سنگین و خطیر معرفی کرد و افزود: باید برنامه ریزی و تمرکز نیروی انتظامی به گونه ای باشد که بستر امنیت برای تمام فعالیت های کشور مهیا و آماده باشد؛ اهمیت امنیت موضوعی است که بایستی دائما ذکر و یادآوری شود، مانند ماهی که در آب زندگی می کند، شاید ما به لطف تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری مدظله العالی به پاس وجود امنیت پایدار، ارزش این مهم را آنگونه که باید، متوجه نمی شویم.

این مقام عالی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: مقام معظم رهبری مدظله العالی در شرفیابی فرماندهان ناجا محضرشان فرمودند: موضوع امنیت بسیار مهم است، بدون امنیت زندگی روزمره مردم، فعالیت های علمی، دانشگاهی، اقتصادی و اداره کشور ممکن نیست، شکل گیری اقتصاد درون زا نیازمند امنیت است و ... ، این سخنان اهمیت کار عزیزانمان در نیروی انتظامی و جایگاه ارزشمند و بی بدیل این نیرو را نشان می دهد، این نیرو باید به نحوی خود را تجهیز و آماده کند که بتواند امنیت را با شاخص هایی که دائما در حال رشد است فراهم کند.

ارتقاء امنیت با همراهی مردم

وی خاطر نشان کرد: امنیت باید حفظ شود، ارتقاء یابد و مردم احساس امنیت مستمری داشته باشند و در این فرآیند بایستی جلب رضایت مردم هم فراهم شود، چرا که جلب اعتماد و کسب رضایت مردمی، جایگاه ناجا را بالاتر می برد و قطعا امنیت روزافزون موجب همراهی بیشتر مردم با نیروی انتظامی می شود.

ناجا مظهر اقتدار نظام

سرلشکر پاسدار باقری تاکید کرد: نیروی انتظامی مظهر اقتدار نظام و پناهگاهی برای مردم است و این نیرو همزمان باید مهربانی، عطوفت و اقتدار را توامان داشته باشد و با اقتدار در برابر برهم زنندگان نظم و امنیت و خاطیان ظاهر شود.

تامین امنیت انتخابات

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری یادآور شد: از مهم ترین اتفاقات سال 1400 که ماموریت سنگینی برای نیروی انتظامی ایجاد می کند، برگزاری انتخابات مهم 28 خرداد است و قطعا نیروی انتظامی از هم اکنون برنامه ریزی و تجهیز خود را آغاز کرده و مراقبت های لازم را داشته و دارد.

وی اضافه کرد: البته در حالی که متاسفانه شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور ادامه دارد، ناجا در بخش های مختلف همچنان مسئولیت سنگینی را در میدان مقابله با این ویروس عهده دار است، این در حالیست که نیروهای پلیس باید وظایف ذاتی و قانونی خود را نیز انجام دهند.

سرلشکر پاسدار باقری در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: ناجا با ماموریت های گسترده و متنوع و حضور کم نظیری که در تمام اجزاء و ابعاد کشور از مرزها تا مرکزیت عهده دار است، باید با سرعت، تلاش، ابتکار، خلاقیت و ... روز به روز به شکل رشد یابنده ماموریت ها را پیش ببرد.

وی افزود: از جمله ویژگی های بارز این دوره مسئولیتی در ناجا ارتقاء و هماهنگی های بالا در نیروی انتظامی با ستاد کل نیروهای مسلح است، در داخل نیروی انتظامی هماهنگی و هم افزایی خوبی نیز دیده می شود و در سایر رده های ناجا نیز هماهنگی با بخش ها و ارکان مختلف کشور در اوج است، باید این ویژگی ها دائما مراقبت شود و توسعه یابد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم روند رو به رشد تعاملات ناجا با ارکان مختلف کشور از جمله مجلس، قوه قضائیه و دولت، تصریح کرد: مجلس و قوه قضائیه مسئولیت سنگینی در قبال نیروی انتظامی از جمله به روز رسانی قوانین و اجرای آن عهده دار هستند.

وی یادآور شد: دولت نیز در همه ابعاد مسئولیت سنگین در قبال ناجا دارد؛ پشتیبانی و معاضدت از نیروی انتظامی از مسئولیت های سنگین دولت است که بایستی تحقق این مهم با تعامل و مطالبه گری دنبال شود.

اهمیت اشراف اطلاعاتی

وی عنوان کرد: از جمله مهم ترین پیش نیازهای هر فعالیتی از جمله ماموریت های نیروی انتظامی، اشراف اطلاعاتی است؛ الحمدله در سال های اخیر اشراف اطلاعاتی نیروی انتظامی روز به روز بیشتر شده و انتظار است همچنان این ارتقاء ادامه داشته باشد؛ تسلط بر بانک های اطلاعاتی باید عمق پیدا کند و از طرفی با اشراف اطلاعاتی بر فعالیت شبکه ها و باندها، فرآیند پیش بینی و پیشگیری صورت بگیرد.

سرلشکر پاسدار باقری با بیان اینکه پیش بینی و پیشگیری در ماموریت ها به واسطه اشراف اطلاعاتی امکان پذیر است، تاکید کرد: به واسطه تسلط و اشراف اطلاعاتی می توان اقدامات پس رویدادی انجام داد؛ با اشراف اطلاعاتی می توان یک رویداد را درک، برای آن پیش بینی و مراقبت لازم و برنامه ریزی برای اقدام را انجام داد.

برخورد با اراذل و اوباش

این مقام عالی ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت، یادآور شد: مسئله برهم زنندگان نظم و امنیت در سال 99 الحمدلله رشد چشمگیری داشت، در تهران و سایرکلان شهرها اتفاقات خوبی افتاد و دشمن که از اراذل و اوباش بعضا استفاده جاسوسی می کرد و به این قشر امید داشته و دارد، شاهد برخورد با این گروه بود.

افزایش اقتدار ناجا

وی افزود: برخورد با این گروه و سایر متخلفان خوب بوده و باید تداوم پیدا کند تا مردم احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشند، باید در این راه خلاء های قانونی رفع و راهکارهای افزایش اقتدار ناجا شناسایی و اقدامات لازم صورت بگیرد، تقویت فناوری ها می تواند در این زمینه و همچنین کشف جرم کمک کند.

استمرار آموزش و مهارت افزایی

سرلشکر پاسدار باقری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت استمرار آموزش بیان کرد: مسئله دیگری که همواره مورد تاکید بنده بوده؛ توجه هر چه بیشتر به آموزش، تربیت و مهارت افزایی است، تربیت دینی، تقویت بنیه اعتقادی و اسلامی، زیرساخت هر اقدام و فعالیت در نظام اسلامی است.

وی افزود: از طرفی، فعالیت تخصصی، مهارتی و تعاملی نیازمند رفتاری متناسب با جامعه است، بنابراین لازم است که نیروی انتظامی که بیشترین سطح تعامل و ارتباط با مردم را دارد به تحقق این مهم بیندیشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: این قدر که نیروی انتظامی با مردم در ارتباط است در هیچ جای دیگری مشاهده نمی شود، بنابراین نیروهای پلیس باید درباره نحوه تعامل و ارتباط با مردم آموزش ببینند و این فرآیند با توجه به متون و محتوای آموزش ها و متناسب با صحنه ها و تهدیدهای جدید به روز شود و ارتقاء یابد.

وی تصریح کرد: ارتقاء تمرین ها و رزمایش ها در صحنه های عملیاتی نیز بسیار ضروری است، تلاش هر چه بیشتر برای کاهش تلفات و آسیب ها در اجرای ماموریت ها مهم است، مسیری که شاهدیم آغاز شده و باید با سرعت و دقت دنبال شود.

اهمیت ماموریت های مرزی

سرلشکر پاسدار باقری در ادامه با بیان اینکه مرزبانی و دریابانی از حوزه های اساسی نیروی انتظامی است، اظهار داشت: مرزهای ما، طولانی، پرمسئله و مورد توطئه و تحریک دشمنان است؛ ناجا مسئولیت سنگینی در مرزهای زمینی و دریایی برعهده دارد و تقویت ساختار و توان مرزبانی و دریابانی حائز اهمیت است؛ مراقبت های الکترونیکی در مرز در فرآیند مقابله با قاچاق، مواد مخدر، شرارت های مرزی باید توسعه یابد.

تقویت رویکرد اجتماعی پلیس

این مقام مسئول بر لزوم تقویت رویکردهای اجتماعی و مردم داری پلیس تاکید و مطرح کرد: تحول در کلانتری ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری مدظله العالی است، باید این رویکرد دائما رو به رشد باشد تا مراجعان، کلانتری ها را مانند خانه و محل پناه خود بدانند.

وی افزود: عزیزانمان در کلانتری ها، راهور و ... باید کارکنانی خوش اخلاق، مردم دار و صبور باشند و کار را به نحو شایسته ای پیش ببرند.

برخورد با مفاسد اجتماعی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم برخورد با مفاسد اجتماعی، ماموریت های ناجا در این حوزه را مظهری از امر به معروف و نهی از منکر حاکمیت دانست و بر لزوم برخورد با بدحجابی و بی حجابی تاکید کرد و افزود: ناجا در این حوزه مسئولیت دارد، البته بسیاری از دستگاه ها مسئول هستند و باید پای کار باشند و برای سالم سازی فضای جامعه تلاش کنند.

سالم سازی فضای مجازی

وی ادامه داد: مسئله فضای مجازی نیز مهم است و به نظر می رسد که فضای مجازی رهاشده؛ فضای مجازی شکل دهنده جامعه آینده ما است و پلیس فتا مسئولیت سنگینی در این حوزه دارد. متاسفانه ضمن برخورد های اساسی صورت گرفته در این فضا، همچنان مسئله فروش سلاح، مفاسد و ... را شاهدیم و ان شاء الله به طور منسجم و فراگیر با این جرایم برخورد شود.

سرلشکر پاسدار باقری ادامه داد: توانمندی و تسلط بر فضای مجازی باید توسعه یابد و همه پلیس ها در نقشه ای هماهنگ با پلیس فتا کار کنند.

صیانت از نیروی انسانی

وی بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به سرمایه انسانی تاکید و بیان کرد: مسئله نیروی انسانی در نیروی انتظامی از آن جایی حائز اهمیت است که عمده فعالیت ها بر عهده این نیرو می باشد، بنابراین در وضعیت جذب و گزینش باید نسبت به گذشته دقت بیشتری شود و مسیر جذب، عضویابی مناسب، شایسته گزینی باید با تمرکز دنبال شود؛ نیازمند نیروی انسانی چند منظوره، مومن، متعهد، آموزش دیده، با علاقه، دارای بهره هوشی بالا و با اصالت خانوادگی هستیم و این نیرو باید در طول خدمت هم مراقبت و صیانت شود تا مسئولیت سنگین خود را به خوبی انجام دهد.

معیشت نیروهای پلیس

سرلشکر پاسدار باقری یکی از مسئولیت فرماندهان را توجه به بهبود وضعیت معیشتی کارکنان، وضعیت مسکن شخصی و سازمانی و امور رفاهی آنان برشمرد و بر لزوم رسیدگی به خانواده های نیروهای پلیس تاکید کرد و افزود: در حالی که نیروهای پلیس دائما در حال آماده باش هستند باید رسیدگی و مراقبت از خانواده ها و همچنین وابستگان و بازنشستگان ناجا مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم بهره مندی از تجربه پیشکسوتان یادآور شد: تجربه گرانبهای در نزد عزیزان پیشکسوت ما است و حتما باید با تشکیل اتاق فکر، از دانش و تجربه این عزیزان سرد و گرم روزگار چشیده و در میدان های سخت حضور داشته، بهره برد.

توسعه یگان‌های حفاظتی در دستگاه‌های کشور

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسئله دیگر ما در ناجا، ضرورت تلاش برای راه اندازی هر چه کامل تر یگان های حفاظتی دستگاه های کشور است و باید برابر قانون روز به روز توسعه یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: سازمان عقیدتی سیاسی و سازمان حفاظت اطلاعات ناجا دو بازوی توانمند فرماندهان هستند و این دو مجموعه توانمند و ارزشمند بهترین یار و یاور فرماندهان در اجرای ماموریت ها هستند؛ باید هم افزایی این دو مجموعه روز به روز ارتقاء یابد، همچنین بازرسی در نیروی انتظامی مسئولیت خطیر و سنگینی دارد.

این مقام مسئول در توضیح اهمیت نقش و کارکرد معاونت بازرسی ناجا گفت: نیروهای پلیس چون همه جامعه با مصائب، مسائل و آسیب ها مواجه هستند، بنابراین بایستی جنبه های اعتقادی و معنوی در میان کارکنان ارتقاء یابد تا بتوانند بر مشکلات فائق آیند.

وی تاکید کرد: از عزیزان روحانی و علما در سراسر کشور این مطالبه و انتظار را داریم که به گونه ای همراهی کنند که جنبه های اعتقادی و معنوی در نیروی انتظامی روز به روز توسعه یابد.

تاکید بر همتاپروری

سرلشکر پاسدار باقری با اشاره به اهمیت سلامت اداری ، ادامه داد: مسئله جانشین و همتاپروری، جوان گرایی و تربیت کادر انقلابی برای پذیرش مسئولیت های آتی بسیار حائز اهمیت است و این مهم باید در نیروی انتظامی تحقق یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از اینکه این توفیق حاصل شد در ابتدای سال در این جلسه ارزشمند با حضور آحاد فرماندهان و مدیران باشم، خداوند را شاکر هستم. شاهد هستم فرمانده معظم کل قوا و مقام معظم رهبری مدظله العالی از ناجا بارها و بارها ابراز رضایت دارند و البته با وجود رضایت انتظار روند رشد و ارتقاء را نیز دارند زیرا زمینه رشد و ارتقاء بیشتری در این نیروی ارزشمند وجود دارد.

سرلشکر پاسدار باقری افزود: خداوند را از این اظهار رضایت ولی امر مسلمین، فرمانده معظم کل قوا از نیروی انتظامی شاکریم و امید داریم که سال 1400، سالی پرخیر و برکت و تلاش و موفقیت برای همه عزیزانمان در ناجا باشد.

رئیس کل ستاد نیروهای مسلح اضافه کرد: لازم می دانم از تلاش ها و مجاهدت های فرمانده، هیئت رئیسه، معاونان، یکایک فرماندهان استان ها، شهرها و رده های گوناگون نیروی انتظامی و خانواده بزرگ ناجا قدردانی کنم.

قدردانی از سربازان وظیفه

وی افزود: همچنین از سربازان عزیزی که در ناجا با وجود همه بی مهری این روزها مسئولیت سنگینی را در امنیت و آرامش کشور بر عهده دارند نیز قدردانی می کنم.

سرلشکر پاسدار باقری ادامه داد: انشاء الله اقدامات عزیزانمان در ناجا موجب رضایت خداوند متعال، امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری مدظله العالی و ملت شریف و قدردان ایران اسلامی باشد، ما هم در ستاد کل سال به سال، بیش از گذشته تلاش می کنیم تا پشتیبانی و حمایت های مناسبی با تمرکز بر اولویت های اصلی ناجا داشته باشیم.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها