jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۱۰۰۱۷   ۲۱ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۷:۰۴

به صف شدن دورانگو هلکت، اوروس و جیپ تراک هاوک

قلدرها قدرت‌ نمایی می کنند (+عکس و فیلم)

شاسی بلندهای امروزی اصلاً کلافه کننده نیستند. خودروهای بزرگ‌تر از محفظه پیشرانه بزرگ‌تری برخوردار هستند و خودروسازان نیز می‌خواهند این محفظه را با اسب‌های پرقدرت پر کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، شرکت‌ های سطح بالایی همچون لامبورگینی این کار را با تولید اوروس انجام داده‌اند و برندهای رده میانی همچون داج و جیپ هم از این کار استقبال نموده‌اند. این شرکت‌ها شاسی بلندهای پرفورمنس خود را تولید می‌کنند اما وقتی این خودروها باهم سرشاخ شوند وضعیت چگونه خواهد بود؟ جدیدترین ویدئوی کانال یوتیوب تراتل هاوس به این سؤال هیجان‌انگیز پاسخ داده است.

داج دورانگو SRT هلکت و جیپ گرند چروکی تراک هاوک از یک پیشرانه مشترک یعنی نیروگاه ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری سوپرشارژردار استفاده می‌کنند اما قدرت آن‌ها اندکی فرق می‌کند.

داج قدرت ۷۱۰ اسبی داشته درحالی‌که جیپ خروجی ۷۰۷ اسبی را ارائه می‌کند. پیشرانه یاد شده در هر دو خودرو گشتاور ۸۷۴ نیوتون متری تولید می‌کند.

اوروس نیز به پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو با خروجی ۶۵۰ اسبی و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متری مجهز است.

در مسابقه اول هر سه خودرو از لانچ کنترل استفاده می‌کنند اما دورانگو در ابتدا پیش می‌افتد و دو خودروی دیگر نمی‌توانند به آن نزدیک شوند.

اوروس دو رقیب آمریکایی را دنبال می‌کند اما دمای پایین محیط کشش خودرو را در زمان لانچ تحت تأثیر قرار داده است. مسابقه دوم بدون لانچ کنترل برگزار می‌شود هرچند نتایج تغییری نمی‌کنند و دورانگو زودتر به خط پایان می‌رسد.

آخرین درگ در حالت رولینگ یا حرکت برگزار شده و اهمیت کشش را یادآوری می‌کند. لامبورگینی در این بخش از دو رقیب پیش می‌افتد و تنها پیروزی خود را به دست می‌آورد. دیگر سورپرایز این درگ به جیپ مربوط می‌شود که دورانگو را پشت سر گذاشته و دوم می‌شود.

در کل هر سه شاسی‌بلند پرفورمنس مشابهی را در پیست نمایش داده‌اند و هیچ‌یک از آن‌ها برتری قابل‌توجهی بر دیگری ندارد.

قطعاً مشتاقیم این درگ در آب و هوایی با دمای بالاتر نیز برگزار شود تا ببینیم اوروس می‌تواند بر دو رقیب پرقدرت خود فائق آید یا خیر.

قلدرها قدرت‌ نمایی می کنند (+عکس و فیلم)

قلدرها قدرت‌ نمایی می کنند (+عکس و فیلم)

 

تعداد بازدید : 75

 

منبع: پدال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها