معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با مصوبه کارگروه امور زیربنایی استان، طرح ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات فلزی (ضایعات) در بلوار میامی مشهد توسط متقاضی بخش خصوصی به اجرا درآمده است که زمینه کاهش آلایندگی و زیباسازی سیمای شهر را فراهم می‌کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با مصوبه کارگروه امور زیربنایی استان، طرح ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات فلزی (ضایعات) در بلوار میامی مشهد توسط متقاضی بخش خصوصی به اجرا درآمده است که زمینه کاهش آلایندگی و زیباسازی سیمای شهر را فراهم می‌کند.
کد خبر: ۱۳۰۹۵۸۹

به گزارش جام جم آنلاین خراسان رضوی، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست کارگروه امور زیربنایی استان اظهار کرد:‌ اجرای طرح ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات فلزی (ضایعات) و تجمیع همه صنوف پراکنده مرتبط با محصولات فلزی سطح شهر در قالب یک شهرک صنفی، در کاهش آلایندگی و بهبود سیمای شهری تاثیر زیادی خواهد داشت و می‌توان مدیریت یکپارچه‌ای بر این بخش اعمال کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ایجاد نوار سبز در حاشیه جاده به عمق سه ردیف درخت همیشه سبز به منظور تامین الزامات منظری در طرح مزبور را از سوی سرمایه‌گذار آن در اطراف این انبار ضروری عنوان کرد.

وی گفت: کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمینی و محیط زیست خراسان رضوی در نشست امروز خود به هشت طرح تولیدی دیگر با محوریت صنعتی، صنفی، کشاورزی و دامداری در استان مجوز اجرا داد.

میرجعفریان به تشریح سایر مصوبات نشست کارگروه امور زیربنایی خراسان رضوی پرداخت و افزود: عمده طرح‌های مطرح شده در کارگروه سرمایه‌گذاری در حوزه واحدهای تولیدی مختلف به‌ویژه در حوزه کشاورزی شهرستان‌های مشهد، فریمان و تربت حیدریه بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اجرای طرح واحد پرواربندی ۵۰۰ راسی بره در زمینی به مساحت سه هزار و ۲۵۰ مترمربع در حریم شهر رضویه را از مصوبات نشست امروز کارگروه امور زیربنایی استان ذکر و بیان کرد: مقرر شد متقاضی اجرای این طرح، حریم مسیل‌های احتمالی را رعایت و خدمات زیربنایی آب و برق را تامین کند.

وی ادامه داد: درخواست صاحبان یکی از واحدهای تولیدی آرد در حریم شهر رضویه مبنی بر توسعه واحد مذکور به منظور نگهداری و ذخیره سازی غلات، اجرای طرح تولید و پرورش قارچ خوراکی و اجرای طرح پرواربندی بره در شهرستان مشهد از دیگر طرح‌هایی بود که از این کارگروه مجوز دریافت کرد.

میرجعفریان افزود: تقاضای تمدید مهلت ۶ ماهه برای اجرای طرح کارخانه آسفالت در فریمان، مشروط بر دریافت تاییدیه کتبی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر پیشرفت منطقی کار در این کارگروه مورد موافقت قرار گرفته و به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارائه شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در خصوص تقاضا برای اجرای طرح تولیدی پروفیل و آلومینیوم در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیربنای هزار مترمربع در شهرستان مشهد مقرر شد که این طرح توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان بررسی مجدد شده و برای تصمیم‌گیری دوباره به کارگروه امور زیربنایی استان ارائه شود.

وی بیان کرد: برای ایجاد واحد بسته بندی خشکبار و حبوبات در هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین در حریم شهر مشهد مقرر شد که طرح مزبور مورد بررسی مجدد قرار گرفته و متقاضی به ایجاد مجتمع صنفی آجیل و خشکبار هدایت شود، سپس نتیجه این اقدام در کارگروه امور زیربنایی مورد بررسی قرار گیرد.

میرجعفریان عنوان کرد: مصوبات این نشست برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال خواهد شد اما در صورت آغاز نشدن عملیات اجرایی هر یک از طرح‌های مزبور تا ۶ ماه پس از واگذاری و آماده بهره برداری نشدن طی مدت یکسال پس از آن، این مصوبات لغو می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد:‌ صدور مجوز برای محدوده اکتشافی در حریم شهر مشهد و در پهنه توسعه صنعتی و طرح تولید ادوات کشاورزی در حریم این شهر مورد موافقت اعضای کارگروه امور زیربنایی خراسان رضوی قرار نگرفت.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه امور زیربنایی خراسان رضوی سال گذشته ۲۵۰ مصوبه و کمیسیون ماده ۵ نیز ۱۶۰ مصوبه برای هموار کردن زمینه اجرای طرح‌های تولیدی و عمرانی ارایه داده بود.

گفتنی است؛ توسعه واحد پرورش گاو شیری در فریمان، اجرای طرح اسقاط خودرو در تربت حیدریه، اجرای طرح دیوارکشی در زمینی برای احداث گلخانه در داخل حریم شهر مشهد مشروط بر تامین آب از محل منابع آب کشاورزی و کسر از تخصیص صرفا با ارتفاع ۸۰ سانتی متر به صورت دیوار و مابقی به صورت نرده و مستحدثات در حد جواز تاسیس از دیگر طرح‌هایی بود که مورد موافقت اعضای کارگروه امور زیربنایی قرار گرفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها