jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۸۰۳۷   ۲۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۲

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد؛

افزایش اختلال خوردن در میان همه‌گیری کرونا

نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان صورت گرفته نشان می‌دهد، در زمان همه‌گیری کرونا و اعمال قرنطینه، علائم مرتبط با اختلالات خوردن افزایش یافته و افراد به سوی تغذیه ناسالم سوق پیدا کردند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، کارشناسان دریافتند، افراد با اقامت در منزل و داشتن وقت اضافه وسوسه شده و تمایل بیشتری برای مصرف خوراکی‌ های بیشتر و متنوع‌تر دارند و همین روند منجر به اضافه‌ وزن و پدید آمدن سایر بیماری‌ها می‌شود.

مایک تروت، محقق دانشگاه آنگلیا راسکین (ARU) که سرپرستی این تحقیق را برعهده داشت گفت: «به طور قطعی نمی‌توان گفت کووید ۱۹ مسئول این افزایش رفتار مرتبط با اختلالات خوردن است. با این حال، ما می‌دانیم که مردم اغلب از غذا به عنوان مکانیزم مقابله با استرس استفاده می‌کنند و به وضوح بسیاری از افراد تحت تأثیر حوادث استرس زا و تغییرات قابل توجه ۱۲ ماه گذشته قرار دارند».

محققان تأکید می‌کنند، افزایش وزن و چاقی در میان همه‌ گیری کرونا خطرناک است و می‌تواند مادام العمر در سلامتی و کیفیت زندی افراد اختلال ایجاد کند و آنها را دچار بیماری‌هایی نظیر فشارخون، دیابت و بیماری‌های قلبی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش