همزمان با عید سعید مبعث، تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) شهر کرمان از پروژه‌های عظیم قرارگاه خاتم الانبیاءبا حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید. 
کد خبر: ۱۳۰۷۰۹۰

به گزارش جام جم آنلاین کرمان، شهردار کرمان در آئین افتتاح تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) شهر کرمان گفت: برای اجرای این پروژه در مجموع حدود ۸۵ میلیارد تومان هزینه شده است و در ساخت این پل که طول آن ٢.۵ کیلومتر است از ۵۰۰ سگمنت و ۱۸۰ شمع استفاده شده است. 

سید مهران عالم زاده، با عذرخواهی از کسبه و ساکنان اطراف پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) به دلیل مشکلاتی که در طول مدت زمان اجرای این پروژه ایجاد شدگفت: از ۱۰ ماه پیش به صورت جدی اجرای این پروژه دنبال و امروز بهره برداری شد.

وی با اشاره به اینکه این تقاطع به منظور پاسداشت خدمات نیروهای امنیتی اطلاعات به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است، گفت: آرامش و امنیت امروز را مدیون خدمات این افراد هستیم و این پل حداقل عیدی شهرداری کرمان به مردم این شهر می باشد. 
علی زینی وند استاندار کرمان هم با بیان اینکه در برخی طرح‌ها قاعدتا گاهی برخی مخالف اند، اما می شود برای این کار ، اقناع سازی صورت بگیرد گفت: طرح‌های شهری کرمان باید علاوه بر باز شناخت سابقه تمدنی، نمادی از مکتب شهید قاسم سلیمانی و سابقه فرهنگی نیز داشته باشد.

مدیرعامل موسسه شهید رجایی وابسته به قرارگاه خاتم نیز در این مراسم گفت: در این پروژه که حدود ۱۸ هزار متر مربع زیربنا دارد، حدود هفت کیلومتر احداث شمع انجام شده است.

فلاح افزود: این روش پل‌سازی یکی از متدهای به‌روز در صنعت پل‌سازی دنیاست و در این پروژه کم‌ترین شعاع قوس به ۴۲ متر رسید که در نوع خود یک رکورد جهانی است.

رحمانی، قائم‌مقام هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم الانبیاء نیز گفت: باعث افتخار است که این روزها پروژه‌های متعدد شهری را در این شرایط کنونی کشور افتتاح می‌کنیم.

وی افزود: در سال جاری قرارگاه خاتم الانبیاء موفق شد تعداد پروژه‌های مختلفی را به بهره‌برداری برساند که از پروژه راه آهن خواف هرات و کنارگذر جنوبی تهران گرفته تا پروژه غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) کرمان که لیاقت این شهر است.

وی افزود:قرارگاه خاتم الانبیاء حدود ۳۰۰ پروژه شهری در کشور دارد، اما سبد استان کرمان خیلی کم است‌؛قرارگاه یک ظرفیتی است که بازوی توانمند دولت و مردم در خدمت مردم بوده است و تقاضا داریم استان کرمان هم از این ظرفیت استفاده کند.

پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج) یکی از پروژه‌های مهم شهر کرمان است که به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در محل تقاطع بلوار امیرکبیر و کشاورز شهر کرمان  در مسیری به طول 826 متر شمال به جنوب، 804 متر در مسیر جنوب به شمال، 300 متر شرق به جنوب و 361 متر در مسیر جنوب به غرب احداث شده است.

.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها