jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۳۰۶۹۲۱   ۲۰ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۵

محمد کارت کارگردان «شنای پروانه» ضمن اشاره به ویژگی‌های حرفه‌ای جواد عزتی در عرصه بازیگری، انتخاب آگاهانه او برای دوری یکساله از بازی در فیلم‌های سینمایی را ستود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمد کارت کارگردان فیلم سینمایی «شنای پروانه» در گفتگو با مهر درباره به حضور جواد عزتی در این فیلم و تجربه همکاری‌اش با این بازیگر گفت: خوشحالم که برای فیلم اولم در مقام کارگردان با آن شرایط سخت و پیچیده‌ای که داشت جواد عزتی همراهم شد. جواد عزتی بازیگری است که دید ۳۶۰ درجه دارد. یعنی تمرکز و توجه‌اش صرفاً معطوف به کار خودش نیست، آنقدر باهوش و جامع است که به‌عنوان یک بازیگر به تعامل همه جانبه با دیگر عوامل معتقد است.

وی افزود: در هنگام ضبط پلان نه فقط به بازی خودش بلکه به صدابردار، فیلمبردار و دیگر عوامل نیز توجه دارد و حتی گاهی در جهت کیفیت کل کار از خودگذشتگی‌های تحسین برانگیزی به خرج می‌دهد. فقط به فکر خودش نیست و از طرفی آنقدر غرق در نقش نمی‌شود که نتواند خودش را از بیرون ببیند. اجازه نمی‌دهد غرق شدن در نقش، مزاحمت‌های غیرحرفه‌ای برای دیگر عوامل به وجود بیاورد. جواد هیچگاه خودخواهی‌های آزاردهنده ندارد.

کارت توضیح داد: از تخصص او می‌توانم خیلی بیشتر حرف بزنم ولی برای من که یک آدم دلی و عاطفی هستم جواد عزتی به‌علاوه تخصصش یک فرد دوست داشتنی است.

این کارگردان درباره کارنامه جواد عزتی در سال‌های اخیر هم توضیح داد: در چند سال اخیر خودخواسته یا ناخواسته تعداد زیادی فیلم را بازی کرد که فکر می‌کنم هرچند در اغلب آنها موفق بود اما به زعم من اگر این تعدد کار نبود کیفیتش حتی بیشتر از اینکه هست، می‌شد.

کارت در پایان گفت: خوشحالم که کاملاً آگاهانه یک سال از بازی فاصله گرفت و علی رغم همه پیشنهادها بازی نکرد تا بتواند پوست اندازی کند و دوباره با روحیه جدید برگردد. امیدوارم در کار جدیدش؛ سریال «زخم کاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان او و همه عوامل کار موفق باشند و جواد نیز در مسیر پیش رو با انتخاب‌های درست روز به روز بهتر از قبل باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

پس از یک دهه وقفه، خوشبختانه در دوره اخیر ریاست محترم سازمان صداوسیما، گره از کار ساخت دو پروژه الف ویژه که سال‌ها گرفتار مشکلات و موانعی بودند باز شد و کلید خوردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها