jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۵۰۵   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۹:۲۷

سخنگوی نیروهای مسلح یمن:

پهپاد متجاوز سعودی سرنگون شد

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از سرنگونی پهپاد متجاوز سعودی بر فراز استان الجوف خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از سرنگونی یک هواپیمای جاسوسی وابسته به نیروی هوایی عربستان خبر داد.

وی اعلام کرد: پدافند هوایی یمن با یاری خداوند عصر امروز موفق به هدف قرار دادن یک پهپاد نیروی هوایی عربستان با موشک مناسبت هنگام اقدام تجاوزکارانه این هواپیما بر فراز منطقه المرازیق در استان الجوف شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: این پهپاد از نوع کارایل بوده است که هنگام اقدامات خصمانه با موشک مناسب هدف قرار گرفته و سرنگون شد.

این سومین پهپاد از این نوع کارایل است که سرنگون می شود به طوری که پدافند هوایی یمنی ها در منطقه المهاشمه در استان الجوف در اوایل سال جاری میلادی و پهپاد دیگری در منطقه الصلیف در استان الحدیده در اواخر سال ۲۰۱۹ هدف قرار داده بود.

پهپاد کارایل ساخت ترکیه است که برای انجام تحرکات جاسوسی و بمباران استفاده می شود.

از سوی دیگر شبکه الجزیره گزارش داد: رسانه های سعودی اعلام کردند حوثی ها امروز با ۱۲ پهپاد عربستان را هدف قرار دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر