jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۹۶۰   ۱۳ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۶

آمار مرگ در مکزیک به طرز هولناکی پیش می رود، این در حالی است که این کشور از لحاظ ابتلا سیزدهمین کشور جهان است.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

 

*نرخ مرگ و میر کرونایی در کشور مکزیک بسیار بالاست و در رده سوم کشورهایی با بدترین نرخ مرگ و میر قرار دارد. بر اساس گزارش SABC  کشورهای مکزیک و هند در صدرکشورهایی قرار دارند که کارکنان کادر درمانی اش به شدت به کرونا مبتلا می شوند. این کشور تا امروز 187 هزار و 187 نفر قربانی داشته است.

با این حال واشنگتن پست نیز خبر می دهد با وجود نرخ بالای مرگ و میر در این کشور قاره آمریکای شمالی دولت این کشور دستور به رفع برخی از محدودیت های قرنطینه ای به منظور رونق دوباره صنعت توریسم داده است.

 

*نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در بریتانیا 40 درصد فروکش کرده است. کارشناسان پیش بینی می کنند این آمار تا آوریل حتی کمتر هم بشود.

 

*موج سوم ویروس کرونا در سوئد آغاز شده است و به همین دلیل محدودیت های ناشی از ویروس کرونا در این کشور اروپایی سخت گیرانه تر خواهد شد. موارد ابتلا در سوئد 10 درصد افزایش داشته است.

 

*ارزیابی های آماری نشان می دهد در طول دوره پاندمی در جهان، 200 فرد در کشور چین به جمع میلیاردرها اضافه شدند که ناشی از تبعات اقتصادی کرونا است.

 

*سازمان جهانی بهداشت هشدار داد بر خلاف تصور قرار نیست که پاندمی کرونا امسال تمام شود و مدت ها با بشر خواهد بود.

 

*شمار قربانیان کرونایی در آلمان از مرز 70 هزار نفر گذشت و در عین حال شهردار ایالت باواریا هشدار داد که نوع جهش یافته کرونا  که نخستین بار در مرز آلمان و چک مشاهده شده بود به سرعت در این ایالت در حال انتشار است.

 

*نخست وزیر هندوستان نخستین دوز از واکسن تولید این کشور به نام «کواکسین» را تزریق کرد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش